3 najvýkonnejšie notebooky 2018

Časy, keď sa prenosný počítať svojim výkonom nedokázal vyrovnať tomu stolnému, sú nadobro preč. Dnes už existujú notebooky, ktoré dokážu šľapať dokonca lepšie, a to vďaka novej grafickej karte od NVIDIE a desiatej sérii GTX. Možno však nie ste zapálený hráč počítačových hier ale potrebujete vysoko kvalitný a výkonný stroj pre rôzne zložité programy, spojené s Vašou prácou. Takisto Vás zoznam týchto horúcich, nie lacných notebookov zaujme.

notebook

Acer PredatorTriton 700– Samotný názov Vám napovie, že sa nejedná o žiadneho slabocha. Tento unikát Vás vyjde niečo okolo 1700 eur a nesie so sebou spomínanú grafickú GTX 1080 kartu. Veľkosť obrazovky je 15.6“ a disponuje procesorom Intel Core i7. Je priam dokonalý, jeho menšou nevýhodou je, že pokiaľ dostane poriadnu záťaž, môže trocha hučať a zároveň má slabšiu výdrž batérie. Takisto si notebook za cenu viac ako 1700 eur nemôže dovoliť každý z nás.

Asus ROG Strix GL503VM– Toto je omnoho dostupnejšia varianta, pretože Vás vyjde do 1300 eur a zároveň je ideálny na prenášanie. Radí sa medzi najestetickejšie herné notebooky na trhu, takže sa nebudete hanbiť položiť ho na stôl, napríklad pred klientom. Obsahuje kartu GTX 1060, čo na hranie vo Full HD úplne postačí. Má len 2,2 kg a jeho batéria je schopná fungovať celých sedem hodín.

počítač

Dell Inspiron 7577– Pokiaľ je Váš rozpočet do 900 eur, toto je víťaz. Grafická karta je tu opäť odlišná – a to GTX 1050 Ti. No v porovnaní s cenou je to jedna z najlepších volieb. Jeho displej má IPS panel, ktorý obsahuje vynikajúce pozorovacie uhly a jeho batéria takisto vydrží sedem hodín. Pod krytom nájdete voľný slot pre SSD disk, čím ho môžete len a len vylepšiť – samozrejme za ďalšie náklady. Veľkou výhodou je podpora Thunderbolt 3 (port, ktorého konektor zvláda súčasne datové prenosy, výstup videa a napájanie), ktorú normálne nenájdete na zariadeniach pod tisíc eur.