5 rozhodujúcich rád, ktoré vám pomôžu v začiatkoch podnikania

Aj keď ste mali to šťastie, aby ste si mohli postupne „zvyknúť“, neuvoľnite sa – verte mi, teraz nie je čas na odpočinok. Namiesto toho musíte pochopiť, ako váš vzhľad bude mať vplyv na kolektív ako celok, ako potrebujete preukázať, že ste odborník vo vašej oblasti a ako získať rešpekt od tých, ktorí môžu byť skeptickí voči vám.

blok

1. Nebojte sa opýtať sa
Neváhajte a požiadajte o radu alebo pomoc… ale neohýbajte hokejku. Samozrejme, nemôžete absolútne vedieť všetko – kde je vybavenie, ktoré potrebujete, ako vykonať úlohu alebo ako máte prístup k potrebným zdrojom. Ak však opakovane kladiete otázky týkajúce sa témy vašich profesionálnych povinností, môžete mať pocit, že vo svojej oblasti práce ste celkom bezmocní. Namiesto toho sa opýtajte: „Ako presne to robíte a čo?“. Preto preukazujete svoju schopnosť a súčasne túžbu uistiť sa, že všetko je správne a že splníte očakávania.

2. Ponuka
Premýšľajte o tom, čo sa od vás očakáva, a vezmite iniciatívu. Je dôležité ukázať, že ste aktívna a účelná osoba. Uistite sa, že si uvedomujete, že šéfovia majú prioritu, a usporiadajte svoju prácu takým spôsobom, aby zapadala.

diář

3. Vytvorte obrázok
Nezabudnite, že máte len jednu príležitosť urobiť prvý dojem. Spôsob, akým sa v prvých dňoch chováte na novom pracovisku, spôsobuje nezmazateľný dojem ostatným, čo nakoniec ovplyvňuje, či sa vám podarí zapadnúť, alebo sa naopak stratíte. Zamyslite sa nad obrazom, ktorý chcete vytvoriť a potom sa od začiatku oblečte, konajte a správajte sa.

4. Rešpektujte zamestnancov
Ak spravujete ostatných, nezamieňajte autoritu s vedením alebo poslušnosťou s rešpektom. Získate istú autoritu len z dôvodu vášho postavenia v podnikovej organizačnej štruktúre. Musíte rešpektovať svojich podriadených tým, že preukážete, že beriete do úvahy záujmy svojho tímu.

5. Neporovnávajte sa s minulosťou
Pamätajte si, že nová práca nemá nič spoločné so starým. Pri predchádzajúcej práci ste si s najväčšou pravdepodobnosťou časom vytvorili pre seba istú rezervu dôvery a tiež si vytvorili priateľské vzťahy s ostatnými. Bez ohľadu na to, aký kompetentný post máte, ako úspešná je pracovná etika, začnete nový život. Vaša stará reputácia vás nesleduje.

Nebojte sa spraviť prvé kroky,, a úspešne vykročiť.