7 „darčekov“,ktorými môžete ovplyvniť budúcnosť vašich detí


1. Večerné čítanie
Spomínate si na tie krásne večery keď ste už ležali v posteli a maminka vám čítala rozprávku na dobrú noc? Tiež sa vám vybaví v pamäti ten úžasný pokoj a bezpečie? To isté môžete dať svojmu dieťaťu aj vy. Verte, že až bude dospelý vždy si rád túto spomienku vybaví v pamäti.

děti
 
2. Spoločné obedy
Spoločný rodinný obed je tou najlepšou príležitosťou na plánovanie, smiech a dobrú náladu. Pri dobrom jedle sa dá vyriešiť aj ten najzamotanejší problém.
 
3. Rodinné zázemie a útulný domov
Rodina kde dieťa nájde oporu a útechu je vždy tou najlepšou „investíciou“ do budúcnosti. Preto sa vždy, pokiaľ je to len možné, snažte udržať rodinu pokope. Z nej potom budú vaše deti čerpať silu.

rodina
 
4. Pozornosť a súcit.
Aj tieto dve veci sú nesmierne dôležité. Vždy buďte svojmu dieťatu nablízku a naučte ho aby pri nespravodlivosti, či krivde nestálo stranou ale snažilo sa pomôcť tomu kto to potrebuje.
 
5. Výlety v prírode
Každá potulka prírodou môže byť ďalšou príležitosťou ako naučiť vaše dieťa niečo nové. Spoznávať zvieratá, stromy, rastliny, ako ich chrániť a udržovať poriadok, ukázať mu, že aj ono je súčasťou celku.
 
6. Fantázia a tvorivosť
Kedysi ľudia viac zapájali svoju fantáziu, veď nakoniec vďaka nim vznikli tie najúžasnejšie vynálezy, ktoré nám v súčastnosti uľahčujú život. Naučte aj svoje dieťa aby bolo pri každej príležitosti tvorivé a samostatné a nespoliehalo sa iba internet.

labuť
 
7. Vyrovnanosť
Vytvorte si zo svojim dieťaťom určité rituály a dbajte na to aby ich dodržiavalo každý deň. Napríklad si spolu ráno uvarte čaj, na chvíľku si sadnite von, popíjajte a pozorujte spoločne šumenie lístia na stromoch, let vtákov, kvety, oblohu. Iba tak, bez slova, postačí aj pár minút. Naučíte ho tým začínať deň s pokojom, bez stresu a s vyrovnanosťou.  
 
8. Láska
Ten najkrajší darček som ponechala na koniec. Bez lásky by sme tu neboli ani my ani naše deti. Preto jej vždy dávajte čo najviac.