AKO INAK VYUŽIŤ ALOBAL, ACYLPYRÍN A ARAŠIDOVÉ MASLO


Kvety vydržia dlhšie vo váze
Dôkladne preverený a účinný spôsob ako udržať ruže a ďalšie rezané kvety svieže: vhoďte do vody rozdrvený acylpyrín a potom dajte do vázy kvety. Životnosť rezaných kvetov predĺži aj multivitamínová tabletka, lyžička cukru, štipka soli, jedlá sóda ba dokonca aj medená minca.

nábytek
 
Samozrejme nezabudnite vo váze pravidelne meniť vodu.
 
Pomocník v záhrade
Acylpyrín nepredstavuje prvú pomoc nielen pre ľudí ale aj pre záhrady. Niektorí záhradkári používajú rozdrvenú tabletku na rýchlejšie zakorenenie sadeníc. Acylpyrínová zálievka likviduje aj plesne v pôde. V každom prípade s ním zaobchádzajte opatrne – nadmerné množstvo salicínu môže totiž spáliť alebo inak poškodiť rastliny.
 
Pri ošetrovaní pôdy je preto najideálnejšie dávkovanie 0,5 až 1 tabletka na liter vody.
 
Slnečné krabice na kvety
Pre svetlomilné izbové rastliny je ideálnym miestom okno orientované na juh. Keďže však svetlo na ne dopadá stále z rovnakého uhla, nakláňajú sa za blahodárnym slnkom a rastú nerovnomerne. Ak chcete rastlinám poskytnúť svetlo zo všetkých strán, vyrobte im slnečnú pascu: z kartónovej krabice odrežte vrchnú a jednu bočnú stranu, potom na dno aj na vnútorné steny nalepte alobal lesklou stranou navrch.
 
Kvetináče dajte do krabice a postavte ich blízko okna.

okno
 
Na obrazovku sa prestane prášiť
Občas je to poriadne na zlosť, len čo utriete obrazovku alebo monitor na PC či notebooku a prach si okamžite sadá naspäť. Spôsobuje to statická elektrina, ktorú môžete eliminovať avivážou: utrite obrazovku handričkou namočenou do aviváže.

jíflo
 
Ako odstrániť pach rybiny
Ryby sú zdravé a chutné ale po ich príprave v kuchyni sa ešte dlho vznáša zápach. Nabudúce nepríjemnému pachu predídete ak pri smažení pridáte do panvice hrudku arašidovej nátierky. Maslo vsiakne všetok pach a vás už nebude nič rušiť pri dobrom obede.