Ako sa naučiť mať sa rád?

Čo na sebe nemáte radi?
Fyzický vzhľad? Neschopnosť vyniknúť v škole či v práci? Neschopnosť splniť si svoje sny?
Prečo tak ľahko prehliadate svoje dobré vlastnosti? Vo väčšine prípadov nejde o samotné negatívne vlastnosti, ale o to, akú váhu im prikladáme. Ľudia, ktorí sa nemajú radi www.cyky.sk/mate-sa-radi/, môžu uznať, že majú aj pozitívne vlastnosti, ale akékoľvek emocionálne vplyvy to jednoducho potláčajú.

láska

Odpor k sebe samému
Mať rád sám seba nie je ľahké. Mnohí ľudia sa celý život snažia o sebalásku. Predtým by sme však mali prísť na to, prečo sa vlastne nemáme radi. Okolnosti, ktoré viedli k neláske voči sebe spustili proces odporu voči sebe, ktorý pokračuje aj potom, čo sa okolnosti vyriešili. Napríklad, rodičia vás nepochválili, alebo neocenili vaše výsledky v škole, čo viedlo k tomu, že ste mali pocit, že im na vás nezáleží, z čoho ste vyvodili záver, že nie ste hodní pozornosti. Tento záver, ktorý mozog vyvodil je to, čo vás ovplyvňuje. Treba si však uvedomiť, že ide o chybný vzorec v našom mozgu.

Skutočná vlastná hodnota
U nás smrteľníkov je ten problém, že sa málokedy vyhneme tomu, že svoju hodnotu odvodzujeme z nesprávneho zdroja. Naše sebavedomie často zakladáme na vzhľade, našich schopnostiach a úspechoch. Keď prídeme o jeden z týchto podporných prvkov, uvedomíme si, aké je nebezpečné stavať svoje sebavedomie práve takýmto spôsobom. Inými slovami, ak sa chceme páčiť sami sebe, musíme získať vlastný rešpekt. Našťastie to nevyžaduje, aby sme sa stali ľuďmi mimoriadne fyzicky príťažlivými alebo úspešnými. Vyžaduje to len to, aby sme sa stali ľuďmi mimoriadneho charakteru.

srdce

Vyskúšajte si to hneď teraz. Predstavte si človeka, ktorého máte radi a premýšľajte, čo na ňom máte najradšej. Pravdepodobne to nie je jeho vzhľad, ale úžasné vlastnosti, pre ktoré ho máte radi. To je to kľúčové pre lásku, sebalásku.