Ako si správne vybrať – cena verzus kvalita

Najpálčivejšou je väčšinou táto potreba v čase dovoleniek a hlavne ak cestujete s celou rodinou. Hlavne deti majú svoje obľúbené hračky a veci, bez ktorých jednoducho nehodlajú odísť a vy teda budete potrebovať vhodnú batožinu, kam sa vám všetko zmestí. Otázka znie stačia vám cestovné kufre obyčajné alebo si radšej kúpite značkové?

kufr
ØSprávna veľkosť
Na krátke služobné výjazdy vám bude stačiť nejaký menší zo sady smart alebo bussines, teda maximálne 55 centimetrov na výšku. Jeho výhodou je to, že si také menšiu batožinu môžete vziať napríklad aj na palubu lietadla. Ušetríte si tak čas, kedy by ste pri prílete museli čakať na jeho vydanie. Ak sa chystáte na rodinnú dovolenku vyberajte kufre radšej väčších rozmerov a to napríklad 72-88 centimetrov. Pri balení myslite ale aj na váhový limit, aby ste zbytočne neplatili nič navyše. Ak ste štyri, budete potrebovať najmenej dve takéto batožiny. Ak idete napríklad len na zahraničnú cestu s cieľom nákupov, môžete si vybrať takzvanú expandibilnú batožinu. V prípade potreby sa totiž dá rozšíriť až o 5 centimetrov vďaka druhému zipsu, ktorý je umiestnený po jeho obvode.
ØVoľba materiálu

1. Škrupina tzv. ABS
Je veľmi obľúbená, ľahká a odolná proti poškodeniu. Najlepšie je kúpa novej aj so zárukou.
2. Textilná batožina
Ani tu sa nemusíte ničoho obávať. Súčasné materiály odpudzujú vodu, sú pevné a veľmi odolné. Umožní vám ďaleko lepšie usporiadanie vecí za pomoci vnútorných vreciek.
3. Výrobky z polykarbonátu
Čo by výrobcovia neurobili pre milovníkov moderných technológií? Táto batožina sa vyznačuje vysokou odolnosťou, vysokou flexibilitou a minimálnou váhou. Dizajn tu hrá jednu s hlavných rolí.

sada

ØPočet koliesok
K nájazdu na rampy, obrubníky alebo zložitejší terén sa hodia skôr modely s 2 kolieskami. Batožina sa 4 kolieskami otočnými o 360 ° sa nazývajú „spinner“. Ich ľahkú manipulovateľnosť oceníte na preplnenej ulici alebo letiskovej hale, kde ľahko prekľučkujete medzi ľuďmi.
ØZlatá bodka na koniec – záruka
Kúpu modelu na cesty je treba brať ako dlhodobú investíciu. Kvalita sa rozhodne oplatí. U niektorých drahších modelov je záruka dokonca až 10 rokov.