Funkčnosť malého priestoru

Neviete sa rozhodnúť medzi bytom a domom? Pri kúpe jedného i druhého sa vyžaduje veľký obnos peňazí, ktoré chceme investovať čo najlepšie. Nie je jednoduché rozhodnúť sa medzi vidiekom a teda rodinným domom, ktorý si vyžaduje veľký záväzok, investíciu a čas. Naopak na byt v meste je potrebné oveľa menej času, cena aj náklady sú vysoké a mnohým nevyhovuje takýto spôsob života. Mesto naozaj nie je pre každého. Čo si teda vybrať?
Ak neviete, je tu aj tretia možnosť v podobe Tiny housov (v preklad. maličké domčeky). Tento trend je veľmi populárny hlavne v zahraničí ako v Kanade, USA, ale aj v Holandsku a ostatných severských krajinách. To hovorí aj o funkčnosti týchto maličkých domčekov.

zahradní domeček

Čo očakávať?

Sú plne vybavené, čo sa týka vody, na ktorú sa dajú napojiť ako aj na kanalizáciu. Záchod je často krát riešený formou eko WC. Nie sú len ekologické, ale hlavne nezapáchajú ako mnohí ľudia očakávajú. Z hľadiska pozemku je možné tieto domčeky postaviť aj na menších parcelách, preto to nie je až tak finančne náročné. Peniaze sa dajú ušetriť nie len na stavebnom materiály, ale aj na cene pozemku. Navyše, ak máte srdce dobrodruha, takéto malé domčeky môžete presúvať aj zopárkrát do roka. Nie sú to karavany, ale vďaka svojej veľkosti ako aj hmotnosti sú prepraviteľné.

Mnoho ľudí si vyberá práve Tiny house, aby sa nezadlžili hypotékami, ale zároveň si nechce uberať z komfortu. V mnohých takýchto príbytkoch je preto všetko vyšpekulované a vyšperkované s láskou. Preto rátajte s funkčnosťou a poriadkom aj napriek malej rozlohe. Plne vybavená kuchyňa je samozrejmosťou. Často je jedáleň spojená s obývačkou. Spálňa alebo dokonca spálne pri dobrom využití priestoru, keď počítame aj s druhým podlažím, zvládnu aj väčšie postele, aj keď sa poschodie nedá nazvať často poschodím, keďže je vo väčšine o polovicu nižšie ako normálna miestnosť.

domeček

Okná sa často využívajú ako samostatná dekorácia. Typické sú strešné, rovno nad posteľou. Sú dôležité aby sa teplo udržalo čo najdlhšie. Väčšinou si ľudia do takýchto domčekov vyberajú krby, v ktorých kúria drevom.
Neodmysliteľnou súčasťou, pre ktorú si mnohí vyberajú takýto spôsob života je okrem financií aj spojenie s prírodou. Užší kontakt s prírodou je preto hlavným dôvodom, prečo do toho ide tak veľa ľudí.