Niekoľko rád pre mamičky malých chlapcov


1. Pochvala
Nechajte ho robiť podľa svojho a za každý výkon ho pochváľte. Dodáte mu tým sebavedomie a ak aj niekedy v živote urobí chybu,nezrúti sa mu svet. Samozrejme všetko s mierou. Ani priveľa chvály neprospeje.
 
dítě

2. Podpora
Ak sa vám zverí zo svojimi snami,vypočujte ho a majte záujem aby svoj sen rozvíjal. Kúpte mu knižku na danú tému,vezmite ho na miesto,ktoré ho inšpiruje. Nemusíte mať obavy,svoju skutočnú cestu si vyberie aj tak až v 25 rokoch.
 
3. Rada a riešenie
Ak máte nejaký problém,zapojte ho do riešenia. Možno sa to nezdá ale detský pohľad na svet môže byť častokrát prínosom aj pre vás. Naučíte ho tým zodpovednosti. A ak aj problém nevyriešite, minimálne sa zo synom zabavíte a utužíte si vzájomný vzťah.

matka
 
4. Opora
Vždy buďte na jeho strane. Nech sa mu deje akákoľvek krivda alebo neprávosť.
 
5. Útecha
Nezľahčujte jeho detské problémy. To čo je v našich očiach banalita,v očiach vášho syna môže byť desivá a príšerná vec. Pritúľte ho aby sa vo vašom náručí cítil v bezpečí. Nebojte sa,nestane sa z neho rozmaznanec. Ak mu budete útechou postavíte tým základy vášho budúceho porozumenia.
 
6. Nikdy sa mu nesmejte
Muži zle znášajú posmech žien,nech sa už týka čohokoľvek. Pôsobí to na nich ponižujúco. Preto sa svojmu synovi NIKDY neposmievajte. Ak je nešikovný alebo neohrabaný,ponúknite mu radšej pomoc. Alebo ho nechajte nech si poradí sám. Bez poznámok a pripomienok.

rodina
 
7. Jednajte s ním ako s dospelým.
Chcete aby s vášho syna vyrástol výnimočný a sebavedomý muž? Tak s ním vždy a za každých okolností jednajte férovo a ako s dospelou osobou. Nezabúdajte,že vám vaše dieťa nepatrí. Je to individuálna osobnosť,ktorá má to šťastie,že sa narodilo práve vám.
 
Želám vám nech z vášho syna vyrastie silná a múdra osobnosť. Taká,ktorá zmení svet k lepšiemu!