Populárni internetoví \


Už zrejme všetci vieme a máme skúsenosť s tým, že svet www je okrem iného i miestom bláznov. Ide však o to, akú majú hranicu a druh humoru. Niekedy sa jedná o bláznov v úvodzovkách, kedy to nemyslím ako nadávku, ale označujem tým, že sú humorní a dokážu nájsť odvahu k tomu, aby určitou sympatickou formou ľudí zabavili. Potom tu máme bláznov bez úvodzoviek, ktorých humor je primitívny, opĺzly a v podstate nudný a bez pointy, kedy robia veci, nad ktorými sa zastavuje rozum. No tým sa venovať nebudem. Chcem sa venovať a odporučiť Vám tých, ktorých aktivita je mi sympatickejšia.

grimasa

Tých s úvodzovkami.

Tento fenomén, ktorému sa chcem v tomto článku venovať odštartoval chalan so skratkou AVGN. To značí- Angry Video Game Nerd. Jeho videá mali taký úspech, že dnes sa tento štýl humoru stal fenoménom a má už nespočet napodobiteľov, niektorých takisto dosť úspešných. AVGN začal svoju činnosť v roku 2006 a to pomocou najznámejšej www stránky na pozeranie videoklipov. Dnes sa už predávajú jeho klipy na DVDčkách, dokonca natočil film a i bonusové materiály, v ktorých opisuje svoje začiatky.

výraz

Angry Video Game Nerd- ak mám preložiť toto jeho pomenovanie do slovenčiny, malo by podobu Nervózny Šprt Hrajúci Videohry a pomenovanie je ozaj výstižné. Jeho činnosť spočíva v tom, že robí kritiku videohier. Ale tu pozor! Nejedná sa o klasickú recenziu. Tento Nerd chodí v bielej košeli, na ktorej má vo vačku perá a na nose okuliare, v jednej ruke otvorené pivo a v druhej joystick. Pripomína typického nerda a hráva videohry z 80tich rokov, poväčšinou na Nintendo. Lenže schválne vyberá tie najhoršie a chytá pri nich nervy, pričom štýlom, akým komentuje gameplay, robí  z celej recenzie humorný šou, ktorú nájdeme na kanáli Cinemassacre, pod playlistom AVGN.

Ďalším, podobným „bláznom“ je Angry Joe a jeho kanál AngryJoeShow.