Pumpa ako nový druh supermarketu

Benzínové pumpy už dávno nie sú miestom, kam sa jazdilo iba pre palivo alebo vône do auta v tvare stromčeka. Doplnkový tovar tvorí čím ďalej väčšiu časť ich obratu. Stali sa plnohodnotným predajným kanálom a tomu odpovedajú i stále sofistikovanejšie spôsoby propagácie ponúkaného tovaru. Reklama je všadeprítomná a vyhráva ten, koho je vidieť najviac.

čerpací stanice

Aké pútače fungujú najlepšie?
"Nejaká forma reklamy je obvykle umiestená už pri čerpacom stojane. Veľmi dobre fungujú tzv. windtalkery – reprezentatívne a odolné stojany umožňujúce jednoduchú výmenu plagátov. Ešte o niekoľko tried vyššie sú vonkajšie presvetlené LED vitríny, ktoré sú aktuálne veľkým trendom. Ich veľkou prednosťou je vysoká odolnosť. Tvrdené sklo obstojí i v náročných podmienkach a nevadí im ani dažďová voda," približuje marketingový manažér spoločnosti Jansen Display Michal Havel.

tankování

Vo vnútri predajní sa podľa neho osvedčujú napríklad klasické pultové pútače alebo klap rámy. Tie bývajú umiestnené napríklad na toaletách. I v tejto kategórii ale dochádza k vývoju: "Presne ako vonku, i v interiéroch sa stále častejšie presadzujú svetelné riešenia. Vysoko cenená je aktuálna novinka – podsvietený magnetický rám, ktorý je neprehliadnuteľný a zároveň vyniká eleganciou. Magnetická fólia naviac zabraňuje nežiaducemu posunutiu plagátu," vysvetľuje Michal Havel.

wifi

Nový trend: erárne tablety
Úplne nový priestor pre marketingovou komunikáciu prinášajú wifi kútiky vybavené tabletmi. Táto novinka, ktorá sa už teraz objavuje vo vybraných čerpacích staniciach, sa do budúcna nepochybne stane novým štandardom. Zákazníci stále častejšie vyžadujú tzv. digitálnu pohostinnosť. Jednak chcú miesto, kde si eventuálne môžu dobiť mobil, jednak vítajú možnosť surfovať na internete i v prípade, že svoj vlastní tablet alebo mobil zrovna nemajú.
Akékoľvek riešenie sa vždy navrhuje podľa individuálnych požiadaviek danej prevádzky. Zásadný je vždy dôraz na odolnosť držiakov, v ktorých je tablet upevnený. Mal by umožňovať ľahkú užívateľskú i servisnú manipuláciu, ale zároveň minimalizovať možnosť poškodenia samotného zariadenia alebo stola, kde je nainštalovaný. Samostatnou kapitolou je zaistenie káblov alebo prvkov bezpečnosti, ako sú zaoblené hrany.

Pumpa ako nový druh supermarketu
Ohodnoťte příspěvek