Slangový slovník minerov a držiteľov kryptomeny


Pozrite sa na nasledujúce slovíčka držiteľov a tých čo kryptomenu ťažia. Nikdy neviete, kedy sa Vám nejaký z výrazov hodí ak Vás pohltí problematika kryptomien.

měna

HODL– toto slovo pochádza z anglického slova „hold“ (hold). V roku 2013 ho člen oficiálnej komunity bitkoin uverejnil s chybou. Chcel povedať, že si udržuje menu a nepredáva ju aj  napriek kolísaniu výmenného kurzu. Ostatní členovia komunity rozlúštili nápis ako „ držať drahé zlato “. Z výrazu vyplýva, že aj napriek znehodnoteniu držitelia kryptomeny ich nepredávajú. Niekedy tento výraz má úplne opačný význam, ale používa sa ako falošný signál.
Lunits– tento výraz sa používa na označenie vrcholu rastu cien pre krypto-meny. Keď minca „lunits“, znamená to, že jeho cena dosiahla svoj vrchol a len klesne. To je ten správny čas na predaj.

litecoin

Hyperbitoidizácia– toto slovo opisuje ideálnu budúcnosť pre držiteľa kryptovej meny, v ktorej ostatné meny znehodnocujú. Dokonale finále, ale nie pre každého.
OCD(Obsessive Crypocurrency Disorder) je syndróm charakteristický pre kryptomenových držiteľov. Vyjadruje to, keď majiteľ meny deň a noc sleduje rast a pokles mien.

FUD– tento termín popisuje choré témy pre držiteľov kryptovej meny. Ovplyvnenie týchto tém môže viesť k rozporom v konverzácii. Tento výraz sa používa nielen v kryptomenovom svete.
Nocoinerje termín, ktorý opisuje osobu, ktorá nie je držiteľom kryptovej meny. Najčastejšie sa vzťahuje na tých, ktorí nielenže nemajú  mincu  ale aj aktívne vysmievajú držiteľov.

blockchain

Altcoin– tento pojem opisuje akúkoľvek inú kryptomenu okrem bitcoin. Je to „alternatívna minca“.
DYORznamená „Vykonajte svoj vlastný výskum“ alebo „premýšľajte svojou vlastnou hlavou“. Tento výraz vyžaduje rozhodovanie nezávisle, bez spoliehania sa na názor nikoho.
Keithje dôležitým hráčom na trhu s kryptografickými menami, ktorý drží impozantné množstvo mincí. Jeho činnosti s menou môžu mať významný vplyv na jej hodnotu.