Tipy a triky pre domácnosť

1.       Zbavte sa mravcov
Položte trochu kukuričnej múky na miesta, kde ste videli mravce. Odnesú si ju domov, zjedia a nebudú môcť stráviť, to ich zabije. Môže to trvať aj týždeň, ale funguje to a je to ekologické, neublíži domácim maznáčikom ani deťom.
 
2.       Vyrobte si vlastný čistiaci prostriedok
Recept na účinný čistiaci prostriedok na všetky povrchy je jednoduchý. Zmiešajte štyri polievkové lyžice prášku na pečenie a jeden liter teplej vody, špongiou vyčistite potrebné miesta.
 chromová mikrovlnka
3.       Ľahké vyčistenie mikrovlnky
Vnútro mikrovlnky sa vám bude čistiť ľahšie, ak do nej dáte misku s vodou a nakrájaným citrónom a budete ju zohrievať pokým sa nezahmlí okienko.
 
4.       Odstráňte kávové a čajové škvrny z vášho obľúbeného hrnčeka použitím zubnej pasty.
5.       Prášok na pečenie má veľa spôsobov použitia
Takmer každý špinavý fľak v kuchyni sa dá vyčistiť použitím prášku na pečivo. Zmiešajte ho s teplou vodou a vyčistíte pracovnú dosku, nerezový drez, mikrovlnnú trúbu, digestor, rôzne kuchynské potreby. Zatuchnutému čalúneniu a kobercom pomôžete tak, že na ne posypete trochu prášku do pečiva, počkáte 15 minút, a potom povysávate.  To isté platí aj na smradľavé lôžka domácich maznáčikov. Prášok môžete použiť dokonca aj na steny ktoré pokryli umelecké snahy vašich detí. Jemne ich očistite špongiou posypanou práškom. Vyčistíte aj upchatý odtok. Nasypte doňho pol hrnčeku prášku na pečenie, potom pol hrnčeku octu, zakryte mokrou handričkou, počkajte 5 minút a potom pustite teplú vodu.
 zubní pasta
6.       Zubná pasta je vynikajúci pomocník v domácnosti
Ak sú už vaše strieborné šperky zašlé, navlhčite ich, vydrhnite zubnou pastou, opláchnite a utrite suchou utierkou. Ale pozor, nerobte to príliš často. Rovnaký postup použite aj na kuchynské a kúpeľňové kohútiky, budú sa krásne lesknúť. Ak vám po krájaní cesnaku či príprave ryby ostane na prstoch ich odér, zbavíte sa ho pomocou zubnej pasty. Ako jednoducho označiť kam máte natĺcť klince pri vešaní obrazov? Na úchyty na zadnej strane obrazu naneste trochu pasty a jemne otlačte na stenu tam kde ho chcete mať. Na stene ostane trochu pasty ktorá vám ukáže kam zatĺcť klince.