Tvrdý matrac pre ľudí s vyššou hmotnosťou.

Pri výbere matraca je asi prvoradým kritériom správny výber tvrdosti matraca. Dnes už sú štandardne v ponuke všetkých výrobcov matrace rôznej tvrdosti, ktoré sú podľa toho označované symbolmi od T1 až T5. Čím vyššie číslo, tým vyššia tvrdosť, takže matrace s označením T1 sú veľmi mäkké, T3 sú stredne tvrdé až T5 sú tie najtuhšie a najtvrdšie matrace.

bolesti chrbta

Medzi ľuďmi koluje mnoho „overených“ informácií aká tvrdosť je optimálna. Dokonca niektorí „špecialisti“ tvrdia, že čím je matrac tvrdší, tým lepšie. No nie je to vôbec pravda. Správny výber tvrdosti matraca súvisí s viacerými individuálnymi požiadavkami, ktoré má kupujúci nového matraca. Veľmi dôležitým faktorom je v prvom rade vaša hmotnosť a často aj prípadné zdravotné problémy a s tým súvisiace vaše individuálne potreby. Z tohto pohľadu sú tvrdé matrace vhodné pre ľudí s vyššou hmotnosťou alebo pre tých, ktorí majú problémy s chrbticou. Treba myslieť stále na overený fakt, že príliš tvrdý matrac vám môže spôsobiť nielen problémy s vašim spánkom, ale je aj zdrojom mnohých zdravotných problémov. Takto môže dochádzať k problémom s krvným obehom, bolestiam chrbtice alebo kĺbov.

posteľ

No ak už vaša hmotnosť alebo zdravotné požiadavky indikujú nákup tvrdého matraca s tvrdosťou T5, tak je pre vás vhodný matrac COLAT Segum. Ide o kvalitný sendvičový matrac od slovenského výrobcu SEGUM, čo je zárukou dlhej životnosti a stálej funkčnosti tohto matraca. Tento matrac je vyrobený z prírodných materiálov a jeho jadro je tvorené z dvoch pružných gumokokosových dosiek, medzi ktorými je vložený špeciálny materiál zvaný Listex. Tento materiál sa vyznačuje vysokou pružnosťou, pevnosťou a odolnosťou voči poškodeniu, takže aj ľuďom s hmotnosťou nad 150 kg bude tento matrac slúžiť dlhé roky. Po oboch stranách gumokokosových dosiek je 3 cm vrstva zmäkčeného latexu, čo je v súčasnosti jeden z najkvalitnejších materiálov používaný pri výrobe matracov.