Vykurovanie bytov pomocou krbov a krbových vložiek


Tento spôsob vykurovania bytov je stále u ľudí veľmi populárny aj napriek ich nevýhode v podobe prípravy a nosenia dreva priamo do bytu, z ktorého je často na zemi neporiadok. To však väčšinu neodrádza a vykurovanie pomocou krbov a krbových vložiek sa teší naďalej, aj v tejto dobe pokročilej, svojej stálej obľube medzi ľuďmi, ktorí majú záujem svoj byt počas zimného obdobia dostatočne vyhriať, ale aj spríjemniť v podobe tepla, ktoré vyžaruje z vykurovacieho telesa.

relax

Postup práce pri budovaní krbov
Je vhodné ak takéto zásahy do vašich bytov vykonávajú školení a skúsení majstri, ktorí dokážu postaviť krby, ktoré budú nie len vyzerať dobre, ale budú aj funkčné a čo je najdôležitejšie, budú bezpečné. Preto sa radšej do výstavby nepúšťajte svojpomocne.

Majstri po prehliadke a vypočutí vašej predstavy začnú s vytvorením diery, na ktorú bude neskôr pripojený vývod krbu alebo krbovej vložky. Neskôr začnú s položením tepelnoizolačnej podložky pod celý obsah vykurovacieho telesa, ktorá zabezpečí odizolovanie od podlahy a zabezpečí sa tak istá bezpečnosť.
Po položení prvého radu tvárnic začínajú s tvarovaním kozuba podľa vašich návrhov až po kým sa nedostanú do výšky, ktorá zodpovedá osadeniu krbovej vložky a prieduchov. Prieduchy neskôr zabezpečia rozvod tepla po celom byte. Po osadení krbovej vložky sa celá vložka obmuruje až do výšky diery, ktorá vedie do komína.

krb

Celý krb sa utesňuje špeciálnym tmelom, ktorý odolá vysokým teplotám vznikajúcich pri spaľovaní dreva. Ak je krb zatvorený, čo znamená, že má dvierka, tak na ne príde takzvaná azbestová šnúra, ktorá utesní dvierka a neskôr pri používaní krbu zabezpečí tesnosť proti úniku dymu z okolia dvierok. Po dostavaní základnej časti príde na rad povrchová úprava, ktorú si volíte a majstri vytvoria okrasnú vonkajšiu vizuálnu časť vykurovacieho telesa. Neostáva už nič iné len krb vyskúšať a vychutnávať si počas dlhých zimných dní teplo sálajúce z vášho vysnívaného krbu.