Matrac, ktorý vám padne ako uliaty

Vybrať ten správny matrac nie je jednoduchá úloha. Viem o tom svoje, pretože som si jeden kupovala necelý pol rok dozadu. Pobehala som asi desiatku predajní, no nikde nič. Svoj dokonalý matrac som našla v predajni matracov Žilina, kde ma prekvapil široký výber a aj ochota a znalosť predávajúcich. Svoju predajňu si musíte nájsť sami, pretože neviem, kde presne žijete. Chcela by som vám ale poradiť v inej veci, a to práve v tej, ako vybrať matrac, ktorý vám padne ako uliaty. Viete, niekedy nejde o to, či je to matrac tvrdý, alebo mäkký, či je drahý, alebo lacný, ale o to, či sa hodí práve vám.
Žena s hnedými náramkami na ruke leží v perinách na posteli a usmieva sa.jpg
Tvrdý je dobrý, no ako pre koho
Viem, že by sme mali spať na tvrdom matraci. Mne sa ale na takýchto matracoch vôbec nespí dobre. Omnoho pohodlnejšie je mi na mäkučkom povrchu. Myslím, že si to myslí aj môj chrbát. Keď som istú dobu prespávala u kamarátky, ktorá mala naozaj tvrdé matrace, ráno som myslela, že si budem musieť zavolať sanitku. Raz ma bolela chrbtica tak, že som ani nešla do práce, ale to dajme bokom. Keď si budete vyberať matrac, riaďte sa tým, čo vyhovuje vám a nie tým, čo hovoria všetci tí „odborníci“ okolo vás.

Aj lacné môžu byť dobré
To je ďalšia vec, ktorou by ste sa nemali riadiť. Každý vám bude hovoriť, že lacný matrac nemôže byť kvalitný. Blbosť! Ja som si kúpila matrac v akcii, ktorý nestál viac ako osemdesiat eur. Pôvodná cena bola okolo stovky, takže ani to nebola nejak obzvlášť závratná suma. Mám ho pol rok a spí sa mi na ňom parádne. Takže ak narazíte na matrac, ktorý bude až podozrivo lacný, no bude pre vás vyhovujúci, choďte do toho.Žena v bielom tričku, hnedej sukni a čiernych topánkach leží zahalená do závoja na bielej posteli.jpg

Vyberajte aj očami
Viem, že matrac zakryjete obliečkami, a preto nie je jeho výzor až tak podstatný. Keď však hovorím, že by ste mali vyberať aj očami, mám na mysli to, že y vám mal matrac padnúť do oka. Viete, taká tá vzájomná príťažlivosť alebo láska na prvý pohľad. U mňa to takto fungovalo, takže verím, že bude aj u vás.