Objavme zabudnuté štýly


Pomocou internetu a webových stránok dnes nájdeme čokoľvek. Ja vám chcem ale poskytnúť možnosť vyhľadať zaujímavé hudobné štýly, o ktorých sa bez www v dnešnej dobe už nedozvieme. Ja som sa o nich dozvedel taktiež až pomocu internetu. Každé obdobie sa v TV alebo rádio hitparáde hrá iba obmedzený počet akože populárnych štýlov a piesní. Funguje to na ten spôsob ako vznik Gangnam style. Autor tejto odrhovačky sám priznal, prečo sa Gangnam style stal hitom. Ide o to, že autor bol dostatočne finančne založený už pred vznikom tejto akože piesne.

síť

Mal peniaze a už nevedel, na čo ich minúť. Tak spravil takýto pokus, ktorý mu priniesol popularitu. Rozhodol sa zložiť song s primitívnym rytmom a ešte primitívnejším textom. Zaplatil hudobných producentov a propagátorov. Myslím tým, že ich zaplatil veľmi potešujúcim balíkom peňazí. Tí následne song propagovali, robili mu reklamu a song ešte pomaly ani nebol na svete. Čiže song sa stal populárny hlavne vďaka financiám a následnej chorej propagácii. A tak v dnešnej dobe vznikajú populárne hity. Avšak nechcem ukrivdiť výnimkám. Vráťme sa preto do doby, kedy piesne boli originálne a ovplyvnili ešte ďalšie štýly a umelcov na generácie.

sekvence

Coldwave

Tento chladivý štýl má pôvod vo Francúzsku. Písali sa prvé 80te roky a citovo založená francúzska mládež už nemala chuť stále sa búriť na drsný štýl punk rocku, ktorý dovtedy vládol na hudobnej scéne pre mladých. Z punk- rocku si zobrali len to, že chcú byť originálni a iní ako spoločnosť starších ľudí okolo. Punková basa a bicie zostali, trochu však spomalili tempo. Avšak hlavne sa pridal syntetizátor, ktorý vydával mrazivé a srdce trhajúce zvuky. Tento štýl sa dostal aj za hranice Francúzska, no Británia, Nemecko, Amerika si ho pomenili na svoj štýl. Avšak kto má záujem vypočuť si tento štýl coldwave, tak mu odporúčam, aby vyhľadal hlavne francúzske kapely zo začiatku 80tcih rokov.

hudba

Neue Deutsche Welle

V podstate sa jená o štýl New wave známej z Británie. Avšak za majstrov v tvorení hudby na tento štýl sú považovaní hlavne Nemci. Kapeli z Nemecka sú v tomto štýle originálnejšie. Elektronický štýl hudby má korene práve v Nemecku a jeho New wave kapelách. Priekopníkmi štýlu boli Kraftwerk, neskôr napríklad DAF. Myslím, že hlavne kapely ako DAF ovplyvnili žijúcu nemeckú legendu Rammstein.