Odhaľte pravú tvár vášho domu. Zvoľte vhodnú fasádu.

Fasády vytvárajú spoločne s celkovou architektúrou budovy jej prvý dojem. Preto je veľmi dôležité, aký typ fasády zvolíte. Je dobré vonkajším vzhľadom upútať pozornosť a odlíšiť sa od ostatných, ale v rámci moderných architektonických postupov je predsa len lepšie, ak berieme ohľad na okolie a budova zapadá do okolitého prostredia. Preto sa radšej zdržte divokých farieb a extravagantných prevedení fasád. Aké farby teda v súčasnosti letia a akú zvoliť?

Fasady

Ak rozmýšľate nad farbou omietky fasády vášho vlastného domu, v podstate vás nič neobmedzuje. Ak sa vám páči krikľavo zelená a túžite takú na dome mať, splňte si svoje sny. Riskujete možno podozrievavé pohľady okoloidúcich a klebety susedov. Asi by bolo rozumnejšie voliť skôr neutrálne, najlepšie prírodné farby, ktoré budú ladiť aj s farbou okien a strechy. Zaujímavým riešením je aj zakombinovanie rôznych materiálov, ako drevený alebo kamenný obklad. Voľte kvalitné a najmä odolné produkty. Vonkajší náter by sa nemal olupovať alebo výrazne meniť farbu. Preto siahnite po takých, ktoré dokážu odolávať poveternostným podmienkam.

Fasady2

Ak plánujete fasádu zatepľovať, máte v ponuke niekoľko možností. Zatepľovanie pre komfort bývania určite odporúčame, keďže okrem tepelnej izolácie a s tým spojenou úsporou energie, zároveň nevznikajú vnútri miestností plesne. V letnom období zase nedochádza k takému výraznému prehrievaniu stien. Zatepliť fasády Lmmont môžeme minerálnou vlnou alebo polystyrénom. Oba materiály majú svoje výhody a špecifické vlastnosti. Samozrejme znova je výhodnejšie vybrať si len kvalitné materiály, aby celková realizácia neznamenala len vyhodené peniaze. Na zatepľovací materiál sa následne nanáša nová omietka. Vďaka zatepleniu tak aj staršie budovy získavajú nový, vylepšený vzhľad. Realizácie rôznych typov fasád sa špecializuje aj stavebno-obchodná spoločnosť. Kontaktujte ich a vyžiadajte si cenovú kalkuláciu.