Predaj firmy

V dnešnej dobe je veľa úspešných firiem, za ktorými stoja aj úspešní podnikatelia. Ak však nechcete začínať úplne od nuly, mali by ste poznať aj možnosť, ktorá mnohým ľuďom pomohla. Tou možnosťou je kúpiť si už fungujúcu firmu od sprostredkovateľa. Pýtate sa ako sa takáto kúpa a predaj robí? Čo všetko budete potrebovať a koľko to bude stáť? V tomto článku sa dozviete všetko o predaji firmy.

tn_15367

Ako kupca by ste mali vedieť, že na výber máte z rôznych druhov firiem. Medzi ne patria novozaložené spoločnosti, ktoré sú od svojho založenia určené k predaju a nikdy nevykonávali žiadnu činnosť. Tak isto fungujú aj české či maďarské spoločnosti s DPH. Ak však chcete firmu so svojou históriou, ktorá sa oplatí ak chcete brať úver, možnosťou sú aj rovnomenné spoločnosti s.r.o. s históriou. Pri kúpe firmy vám plynie množstvo výhod. Napríklad nemusíte platiť základne imanie 5000 eur, spoločnosť vám ďalej garantuje, že firma nemá záväzky, a je pripravená na okamžitý prevod. Okrem toho má firma pridelené IČO aj DIČ, a ponúka virtuálne sídlo zadarmo až na tri mesiace. Ako príklad firiem, ktoré si môžete zakúpiť sú Midore s.r.o., Cryptomania s.r.o., eZmluva.sk487 s.r.o. a mnoho ďalších.

firmyza-uc-predaja02

Dôležitým faktorom pri kúpe je určite aj cena. Tá sa pohybuje od 490 eur do 4900 eur. V priemere je však cena okolo dvoch troch tisícov. Založenie firiem je zväčša v posledných piatich rokoch, no nájdete tu aj firmy s rokom založenia 1993. Táto cena zahŕňa zmenu všetkých osôb, súhlas zástupcu, súdny poplatok, zmluvu o prevode obchodného podielu a všetky ostatné potrebné dokumenty. Rozmýšľate nad začatím podnikania a stále váhate, či firmu založiť alebo kúpiť? Je to všetko na vás, mali by ste poznať výhody aj nevýhody obidvoch možností. Kúpu firmy by ste však nemali ľutovať, ak máte vopred premyslený plán do detailov.