Strešné krytiny na celý život

Mať svoj vlastný rodinný dom v tichej časti dediny je snom nie jedného človeka. Rodinný dom prináša pre svojho vlastníka množstvo výhod. Či už sú to väčšie a priestrannejšie izby, žiadny susedia v tesnej blízkosti alebo aj záhrada. Na záhrade sa dajú organizovať grilovačky s priateľmi alebo sa na nej deti môžu hrať od rána do večera. Aby však dom spĺňal všetky úžitkové vlastnosti je potrebné zvoliť vhodný spôsob vykurovania, správny typ okien, dverí, sanity, zariadenia izieb a mnoho ďalších vecí. Aby do domu nezatekalo tak je nutné vybrať aj strešné krytiny, ktoré budú spĺňať nie len estetické ale aj praktické hľadisko. Všetko si treba ešte pred výstavbou či rekonštrukciou poriadne premyslieť, aby ste tak svoje financie dobre investovali a tiež si ušetrili aj drahocenný čas.

střecha

Klasické strešné krytiny vs. „zelená“ strecha

Na rodinných domoch na Slovensku sú vo veľkej miere vidieť klasické strešné krytiny vyrobené z betónu či tehly. Ide o osvedčenú klasiku na ktorú dá málokto dopustiť a veľa ľuďom vyhovuje. Strešné krytiny z týchto materiálov totiž vydržia mnoho rokov, niekedy až viacero generácií. Navyše sa tieto krytiny vyznačujú aj nízkou údržbou a vysokým funkčným hľadiskom. Okrem týchto strešných krytín majú slovenské rodinné domy plechové strechy. Niekto na plechovú strechu nedá dopustiť, iní by si ju na svoj dom nikdy nedal. Plechové strechy totiž dokážu po určitých rokoch hrdzavieť, čo nevyzerá moc pekne. Okrem klasických strešných krytín sa do popredia dostávajú aj tzv. zelené strechy. Zelená strecha by mala v človeku vyvolávať pocit pôvodnej ľudovej architektúry, ktorá sa vyznačuje rešpektovaním prírody. Zelené strechy sú najviac rozšírené v Škandinávskych krajinách, Islande ale napríklad aj na severe Ameriky. Zelená strecha je totiž symbolom ekologického myslenia a využívania obnoviteľných zdrojov energie, čím sa spomínané krajiny vyznačujú. Na Slovensku sa však zelená strecha vyznačuje skôr moderným myslením, extravaganciou a po túžbe to inakosti vo svojom bývaní. Zelené strechy nie sú však na Slovensku rozvinuté vo veľkej miere. Nájde sa len zopár nadšencov, pretože tento typ strešnej krytiny má svoje výhody, ale taktiež ide o drahšiu variáciu strechy.

město

O tom, aký typ strešnej krytiny je vhodný pre váš typ, sklon a veľkosť strechy sa neváhajte poradiť s odborníkmi. Pretože výber správnej strechy je z dlhodobého hľadiska veľmi dôležitý a taktiež zaberie aj podstatnú časť finančného rozpočtu. Na internetovej stránkewww.terran.sk nájdete informácie a kontakty, ktoré vám pri jej výbere pomôžu.