Žite v prítomnosti

Jeden z najlepších, neočakávaných dôsledkov zjednodušenia nášho života nám umožnil začať žiť náš život v súčasnosti. Odstránenie nepodstatných vecí nás oslobodilo od mnohých emócií spojených s minulými životmi, ktoré nás držali spútané.
Rozhodnutie žiť v minulosti alebo v budúcnosti nielenže Vám kradne žiť radostnú súčasnosť, ale vás zbaví aj skutočného života. Jediný dôležitý moment je momentálny moment. S ohľadom na tento cieľ, zvážte tento zoznam tipov, aby ste začali žiť svoj život v prítomnosti.

stres

1. Odstráňte nepotrebné veci.Minimalizmus vás núti žiť v prítomnosti. Odstránenie položiek spojených s minulými spomienkami alebo životmi nás oslobodzuje, aby sme prestali žiť v minulosti a začali žiť v súčasnosti.

2. Usmievajte sa.Každý deň je plný nekonečných možností! Začnite s úsmevom. Každé ráno ovládate svoj postoj, udržujte ho optimistický a očakávajúci.

3. Plne oceňte dnešné momenty. Ponorte sa do čo najväčšieho množstva dnešného dňa, ako môžete – pamiatky, zvuky, vône, emócie, triumf a smútok.

4. Zabudnite na bolesti z minulosti.Ak ste držali odpor voči inej ľudskej bytosti z dôvodu minulých chýb alebo krívd, rozhodnite sa odpustiť a prejsť ďalej. Ublížiť Vám bola ich voľba, ale dnes je Vaša voľba či chcete žiť v minulosti alebo v prítomnosti.

5. Milujte svoju prácu.Ak práve „prežívate“ pracovný týždeň neustále čakajúci na nasledujúci víkend, „aby ste sa tam dostali“, stratíte 71% svojho života (5 zo 7 dní). existujú dve riešenia: 1) nájsť novú prácu, ktorú skutočne budete mať radi (je tam vonku), alebo 2) nájsť niečo, čo oceníte v súčasnej kariére a zamerať sa na to skôr než na negatívy.

meditace

6. Snívať o budúcnosti, ale tvrdo pracovať dnes. Snívaj vo veľkom. Stanovte ciele a plány do budúcnosti. Ale práca dnes je vždy prvým krokom k zajtrajšku. Nedovoľte, aby ste snovali na živobytie dnes.

7. Nedbajte na minulé úspechy.Ak stále hovoríte o tom, čo ste urobili včera, ešte ste dnes veľa neurobili.