3 domáce recepty na odstránenie kŕčových žíl

Ak vás trápia vnútorné kŕčové žily venasum.com, mali by ste bezpodmienečne zahájiť odbornú liečbu. Na tú samozrejme nebudete stačiť sami. Preto musíte navštíviť odborníka, ktorý na základe niekoľkých, veľmi rýchlych a bezbolestných vyšetrení, zistí ako presne postupovať. Ak ste toto všetko už absolvovali, no chcete pre svoje zdravie urobiť viac, môžete vyskúšať niektoré z nasledujúcich domácich receptov na liečbu kŕčových žíl.

Žena vo vani so zdvihnutou nohou.jpg

  1. Pomôžu vám gaštany

Nie, gaštany nebudete jesť, aj keď zakázané to nie je. Hovoríme o strome s názvom pagaštan konský. Jeho plody patria k najviac využívaným prírodným prostriedkom na odstraňovanie opuchov, bolestí a taktiež kŕčových žíl. Ak máte trochu času navyše, takúto masť, si môžete vyrobiť i sami. Nazbierané gaštany rozdrvte čo na najmenšie kúsky. Následne ich vložte do bravčovej masti, ktorú necháte ohrievať aspoň hodinu na miernom plameni. Po stuhnutí si môžete začať pravidelne natierať nohy. Konskú masť samozrejme dostanete aj v bežných lekárňach. Konečný výber je len na vás.

  1. Nevyhadzujte semienka z grapefruitu

Semená z grapefruitu obsahujú enormne vysoké množstvo vitamínu E. Ten patrí k najsilnejším antioxidantom, aké poznáme. Okrem toho má priaznivý vplyv na kŕčové žily. Toto ovocie má navyše i vysoký obsah vitamínu C, neobsahuje takmer žiaden cukor ani cholesterol a taktiež prečisťuje pečeň. Preto by ste si ho mali dopriať každý deň. Ak chcete jeho účinky https://cs.bab.la/slovnik/cesky-anglicky/aspo%25C5%2588 znásobiť, zožeňte si olej zo semien. Ním si môžete natierať aj kŕčové žily.

Žena obutá v ružových topánkach na vysokom podpätku.jpg

  1. Začnite otužovať

Posledným domácim receptom je pravidelné otužovanie nôh. Ak s ním nemáte žiadne skúsenosti, začnite pomaly. Otužovať môžete v sprche, alebo si na dolné končatiny pravidelne pokladajte chladné obklady a zábaly. Pamätajte, že ak chcete, aby bol výsledok viditeľný, musíte otužovať každý deň. Pokiaľ sa neviete donútiť vstať a ísť do sprchy, napusťte si lavór studenou vodou. Nohy si takto môžete máčať napríklad počas sledovania televízie.