Kedy sa vybrať na dovolenku do Turecka?

Kým sa dostaneme k samotnému počasiu počas roka, vás trošku oboznámime s tými najobľúbenejšími lokalitami dovolenkárov v tejto krajine. Dovolenka v tureckej Alanyi je prvou destináciou, ktorú aj našinci vyhľadávajú veľmi často. Medzi ďalšie obľúbené miesta patrí napríklad Turecko Belek, Antalya, Kemer alebo Side.
Tieto miesta ocenia tá, ktorí chcú dovolenkovať v pravom Turecku, teda medzi mnohými inými turistami a taktiež miestnymi. Pokiaľ uprednostňujete skôr súkromie, poobzerajte sa aj po iných – pokojnejších častiach tejto krajiny.

Drevené mólo na pláži pri mori.jpg

  • November – december -Január – február : v týchto mesiacoch tu môžete očakávať teploty okolo siedmych až deviatich stupňov Celzia. V noci však zvyknú padnúť aj na nepríjemná dva stupne. Toto obdobie určite nie je vhodné na kúpanie v mori, to má totiž tiež len okolo siedmych stupňov Celzia.
  • Marec – apríl : tieto dva mesiace sú, paradoxne, ešte chladnejšie ako začiatok roka. Denné aj nočné teploty sú podobné tým v januári až februári, no more zvykne mať aj mínusové teploty. Tieto dva mesiace navyše patria k tým najupršanejším. V priemere prší až polovicu z každého mesiaca.
  • Máj : máj je samostatnou jednotkou, pretože je už dostatočne teplo, no ešte stále nemôžeme hovoriť o typickom letnom stredozemnom počasí. Cez deň si užijete príjemné teploty okolo dvadsiatich stupňov Celzia. V noci budete potrebovať o čosi lepšie oblečenie, pretože vás môžu prekvapiť aj teploty nižšie ako dvanásť stupňov.

Detail na modrú morskú vodu.jpg

  • Jún – júl – august: tak to sa v Turecku začína pravé leto. Denné teploty dosahujú neraz i takmer štyridsiatky. Večery sú teplé, noci horúce a teplota mora vás prijemné prekvapí. Má totiž až okolo tridsiatich stupňov.
  • September – október : tu sa opäť dostávame k chladnejšiemu počasiu. Cez deň prevládajú teploty okolo šestnástich až dvadsiatich stupňov, more pomaly chladne a noci taktiež nepatria k tým najteplejším.