Dá sa dieťa vychovať správne?

Mať doma deti je ako mať doma časovanú bombu. A ak vám je jasné, čo hovoríme, tak je vám jasné aj to, že vychovať z dieťaťa človeka celkom plnohodnotného a normálneho tiež teda nie je celkom sranda. Musíte sa zamerať na to, že chcete, aby to bol hlavne dobrý človek. To je priorita. Ale ako to vymyslieť tak, aby ste boli naozaj spokojný a aby vám všetko vychádzalo podľa plánov?

chlapec

To je celkom ťažké, no nie je to nemožné a práve na to by ste mali myslieť, keď chcete niečo dosiahnuť. Nebojte sa. Uvidíte, že všetko pôjde presne tak, ako si to naplánujete, len sa na to musíte poriadne sústrediť a nakonie zistíte, že to dieťa je, vďakabohu, celé po vás a nie po vašej polovičke alebo bývalom mužovi, preto sa to vlastne celkom dá. Ale, v každom prípade je dôležitý v prvom rade váš pohľad na to. Tak, čo si o tom myslíte?
 
Ako vychovať dieťa poriadne?
Je ťažké byť rodičom. Je to naozaj neuveriteľne ťažké, pretože nech sa snažíte, ako len chcete, nakoniec je toto presne niečo, čo je pre vás dôležité a s čím by ste mali rátať ak chcete, aby boli veci úplne v poriadku. A ak sa vám to nezdá, máme pre vás veľmi, ale naozaj veľmi jednoduché riešenie. Proste sa tvárte, že to má vaše dieťa asi v génoch po niekom inom a že vás sa to vlastne, ale že vôbec a vôbec netýka. Nie je to jednoduchšie?

otec se synem

Asi je jasné, že presne toto je niečo, s čím môžete pracovať a nemusíte sa obávať toho, že sa niečo stane. Pretože, viete čo? Nestane. A okrem toho, je to vaše dieťa, tak na neho bude nadávať ak tak svokra, keď vyrastie a nebude sa správať podľa jej predstáv. A to nie je až také strašné. Takže sa na to vykašlite a uvidíte, že to bude skutočne ľahké. A najobľúbenejšia veta, ktorú môžete v takejto chvíli použiť? Nevadí, hlavne, že sme zdraví. Takže, čo je potom na tom, no nie? Urobte to a uvidíte, že všetko bude oveľa, ale že naozaj oveľa krajšie.