EA Sports alebo 2K?


Pokiaľ patríte k pravidelným hráčom športovej videohry NHL, zrejme sa tešíte na nové vydanie každým rokom. A určite ste si všimli i ďalšiu vec, kedy kvalitnú NHL videohru vydávajú len dve firmy EA Sports a 2K. Obidve tieto firmy majú zmluvu s asociáciou NHL, podľa ktorej môžu vo svojej videohre použiť pravé mená, štatistiky, fotky, detaily všetkých hráčov, ktorí zapadajú pod značkou NHL. To je určite skvelá vec. V dnešnej dobe by nás už nebavilo hrať za hráčov s popletenými menami, ako sme toho boli svedkami kedysi dávno od firmy Actua.
hokejové hřiště

Jedno je teda jasné, v boji zostali len EA Sports a 2K.

No podľa kritikov sú v tomto smere predsa len absolútnymi víťazmi EA Sports. Ich série sú dlhodobo najpopulárnejšie aj u fanúšikov. Ak vyjde nová „NHLka“ ako prvé vidíme, že je od EA Sports a hráči sa tešia v prvom rade na ňu.

Ale aby sme sa správne pochopili, firma 2K vyrába taktiež kvalitné série NHL. Len skrátka o malý kúsok nestíhajú legendárnemu obrovi EA.
brankář hokeje

V čom je teda rozdiel?

Ak ste boli naučený hrať túto videohru od útleho detstva, zrejme ste hrávali série od EA. Ako náhle ste si skúsili zahrať túto hru od 2K, okamžite ste cítili rozdiel a chvíľu vám trvalo, než ste si zvykli. Série od 2K sú známe tým, že v nich nedáte brankárovi gól tak ľahko. To je určite i pozitívum, pretože na každý strelený gól sa musíte trochu potrápiť, no o to máte potom lepší pocit, ak sa vám to podarí. Musíte robiť rôzne kľučky, správne nahrávať a mať stratégiu. Hra vám nedopraje gól len tak bez snahy. A práve tento fakt beriem ako veľké plus. Prvé tri série NHL 2K, NHL 2K3 a NHL 2K4 boli však až frustrujúce. Ak dáte za hodinu 2 góly, tak mi to príde ako vyhodený čas. No nasledujúce série sú už hrateľnejšie.

Série od EA Sports však majú o niečo lepšiu grafiku a návykovejšiu hrateľnosť. Je to spôsobené presným opakom. A to tým, že gól strelíme pomerne ľahko a padá ich veľa.

Teda ak ste už v sériách od EA Sports majstrom a vyhrávate výsledkami ako 7:2, vyskúšajte si NHL od firmy 2K. Naopak, ak ste nováčik, začnite najskôr sériami od EA Sports.