Materské mlieko najlepšie riešenie


Celkové zloženie sa po čase mení podlá potreby novorodenca a dojčatá. Prvých dňoch matka produkuje riedke mlieko , a až neskôr sa mení na zrelé. Najprv teda novorodenec pije zrelé mlieko na uhasenie smädu , neskôr zrelé ktoré obsahuje vitamíny a látky na správny vývoj a zdravie dieťaťa a neskôr úplne zrelé mlieko ktoré úž obsahuje všetky potrebné látky teda okrem vitamínov  aj minerál, tuky a živiny.

matka

Riedke mlieko má vplyv na imunitný systém dieťaťa pred neubezpečenými infekciami. Toto prvé mlieko obsahuje prvotné vitamíny rozpustených v tukoch teda vitamíny  A,D,E,K, a vitamíny A ,E chránia pred stresom a napitím , a vitamín K , D zase zabraňuje prípadnému krvácaniu. Samozrejme toto mlieko spôsobuje aj rast , a zdravý vývin ktorý je pre dieťa  veľmi dôležitý.

►V materskom mlieko sa nachádza aj hormón ktorý zabezpečuje kedy je čas na dojčenie. V materských mliekach je aj látka ktorá zabezpečuje rast mozgu , obličiek , pečene  a iných organov v tele. Taktiež obsahuje aj hormón ktorý zabezpečuje utlmiť bolesť a dúfam že nikoho neurazím ale spôsobuje že dieťatko je spokojne pri samotnom dojčení.

batole

Okrem toho si musíme povedať že predávané dojčenské mlieka sú škodlivejšie ako tie priamo z maminho poprsia. Materské mlieka kupované v obchodoch alebo lekárňach totiž obsahujú aj látky ktoré môžu dieťatku spôsobiť trápenie , keďže sa v nich nachádzajú aj umelé látky. Preto nie vždy musíme veriť tomu čo nám ponúkajú.

miminko

O samotnom materskom mlieku sa dá napísať toho veľa , a už len o samotnom porovnaní medzi klasickým materským mliekom v matkinom poprsí a mlieko kupované v obchodoch alebo lekárňach. Samozrejme že si môžete vybrať medzi dojčením  priamo , alebo kupovať mlieko je len na Vás , ale ak nenecháte aby Vás vaše dieťatko nevysalo môžete mať zdravotné problémy  a budete sa trápiť s bolesťou .