Míňame čoraz viac peňazí za elektroniku


Pomaly ale isto sa tlačí doba, v ktorej sa zmení, alebo možno povediac zmenil, spôsob nakupovania. Už totiž nie sme odkázaní len na okolité obchody, ale ponúka sa nám možnosť kúpiť všetok tovar online, cez e-shopy. Pohodlnou cestou máme prehľad o každom tovare ktorý hľadáme, pričom ho môžeme zakúpiť z tepla nášho domova. O tri dni alebo skôr, máme zakúpený produkt doma. Týmto štýlom sa však vytvoril štatistický údaj, ktorý je v určitom smere skôr negatívny.
Slováci za posledné obdobie minuli za elektroniku podstatne viac peňazí, než bolo zvykom.

počítač

Je to spôsobené i spomínaným nakupovaním z internetu. Na začiatok však pripomeniem, že som si vedomý i toho, ako cez interenet nájdeme produkty za nižšie ceny než v obchodoch, ale v niektorých prípadoch to neplatí.

Vlastne to vyššie utrácanie je dôsledkom príliš kvalitného výberu, aké nám elektronické nakupovanie umožňuje. Možno sme si všimli, že v bežných obchodoch a nákupných centrách nájdeme zväčša tovar, ktorý je z pohľadu trhu priemerný. Je kvalitný, nový, ale predsa ide o priemer a to sa týka aj ceny. Obchody a obchodné centrá slúžia záujmu priemernej vrstvy, preto by nebolo pre zákazníkov a ani samotný obchod zrovna ideálne, aby sme v ňom našli iba doslova najnovšie a najdrahšie výrobky, ktoré prišli len nedávno na trh. Bežné obchody sa musia zamerať na predaj, čiže zväčša na relatívne priemerné výrobky a ceny.

iphone

Ale ak nakupujeme cez internet, do očí sa nám tlačia najnovšie produtky, ktoré majú samozrejme i vyššie ceny. Máme možnosť kúpiť aktuálne najnovší produkt, no ale ten je v pomere priemerných produtov a cien drahší
Poviem to tak, že v obchode možno vidíme bežné smartfóny v hodnote povedzme 150 až 300 Euro. Ale na internete vidíme ponuky napríklad nových smartfónov od Apple, ktoré stoja najmenej 600 až 800 Euro. Formou nakupovania cez internet tak vzniká pravdepodobnosť väčšej útraty peňazí.