Najlepšie tipy na požičanie vozidla

Záleží vždy na niekoľkých faktoroch a to hlavne na čase a mieste, kde si ho vyzdvihneme a tiež na akú dobu potrebujeme vozidlo zaistiť (víkend alebo týždeň).

klíč)

Na čo sa teda máte zamerať, aby ste neplatiť príliš?

V turistických destináciách zaplatíte za víkend vždy viac ako cez týždeň. V miestach, kde jazdia ľudia za obchodom, je tomu zase práve naopak. Už len posun požičania auta o pár hodín, môže vylepšiť cenu.

Tak sa dáme do práce a hneď budete vedieť, ako na tom ste. Dokonca vám ukážeme spôsob, ako ho získať zadarmo.

Vo veľkých mestách, ako je napríklad Žilina, máte viac možností, to je väčšinou samozrejmé. Požičovňa aut žilina nie je jedinou možnosťou. V niektorých krajinách máte možnosť vozidlo kúpiť a za rovnakú cenu po návrate zase predať. Napríklad v hosteloch po celej Austrálii, na Zélande, v Kanade a USA nájdete ponuky na ojazdené autá za pár stoviek dolárov.

· Kašlite na sprostredkovateľova travel agentov

Títo ľudia živia najmä provízie za sprostredkovanie služieb. Z každej rezervácie dostávajú percento. Na mysli máme tie miestne, ktoré nájdete na každom rohu. To si radšej zájdite všetko vybaviť osobne.

· Za rezerváciu vopred ušetríte

To platí u prenájmu vo väčšine prípadov a to predovšetkým v sezóne. Čím viac vozidiel je už prenajatých, tým drahšie sú tie voľné. U požičovní funguje faktor naplnenia úplne rovnako ako u aeroliniek. Pri včasnej rezervácii máte navyše viac možností na výber.

· Porovnávajte a hľadajte

Dnes už na internete nájdete širokú ponuku služieb a tiež porovnanie. Vyberajte hlavne služby, kedy si môžete rezerváciu vyskúšať úplne bez poplatku.

· Vyhnite sa rezervácii na letisku

Tieto služby sú jedny z najdrahších, dokonca aj od rovnakej firmy. Je to dané tým, že sami platia nemalé poplatky za plochu, na ktoré tu fungujú.

karavan

A na čo si dať pozor?

Vždy si pozorne preštudujte zmluvu a poistné podmienky. Nájdete tu tiež všetky podmienky o užívaní vozidla a kam s ním môžete vyraziť. Chránite tak sami seba. A pamätajte, že ako u bežnej prevádzky musíte dodržiavať bezpečnostné pravidlá cestnej premávky.