Ide o čas?


Doba je rýchla, ľudia sa neustále niekam ponáhľajú, niečo nestíhajú, a keď niečo robia, musí to byť perfektné. Už úplne zabudli uvoľniť mysel a spraviť niečo čisto a len pre seba, svoju radosť a telo. Hovoriac o zamestnaní, väčšina ľudí presedí celý deň v kancelárii za počítačom na nepohodlnej tvrdej stoličke.
kulturista ve fitku
Toto nijak pozitívne na telo nevplýva! Práve preto sa podobný jednotlivci snažia vyhľadať pohyb v podobe nejakého športu. Vývoj ide dopredu vo všetkom a ľudia viac vyhľadávajú moderné formy cvičenia, ktoré by mali byť účinnejšie, pričom by nemali zaberať veľa času. Avšak neuvedomujú si, že takéto cvičenia nie sú až tak efektívne, ako sú prezentované.
 kulturista s činkou
Je v tom strach!
 
Najzdravší a najúčinnejší spôsob cvičenia je buď silová práca s vlastným telom, takzvaná kalistenika, alebo stará pocitvá kulturistika, preslávená hviezdami ako Arnold Schwarzeneger alebo Dwayne Johnson. Na jednu stranu, ľudia sa im chcú podobať, na druhú stranu majú strach!
Čoho sa ale boja? Táto otázka je jednoduchá. Zlyhania. Kulturistika si vyžaduje sústredenie a oddanosť. Nezaberie veľa času. Na dosiahnutie pozitívnych výsledkov stačí 45 až 90 minút 3-5x do týždňa. Tieto čísla dokazujú, že každý by si vedel nájsť chvíľku na to, aby spravil niečo pre seba.
kulturista se sluchátky
 
Prvotný šok
 
Ďalšia vec čo rujnuje začínajúcich kulturistov. Prídem prvý krát do posilňovne a vidím tam obrovských chlapov dvíhajúcich neskutočné váhy, alebo vypracovanú ženu zvládajúcu krkolomné cviky. V tomto momente si človek uvedomí svoju slabosť, že stojí na začiatku. Aj keď niekde začať treba, ľudská psychika je najsilnejší súper. Žiadny začiatočník sa svojim výkonom ani len nepriblíži trénovanému športovcovi, ale kulturistika je o malých, ale pravidelných krokoch. To znamená každý deň spraviť jeden malý krok, aby som o rok či dva bol tam, kam som na začiatku nemal šancu ani len dovidieť.