Nečakajte zázraky

Nechať sa zlákať predstavou, že si pred jedlom dáte pár tabletiek a budete zo dňa na deň štíhlejší, by bolo prinajmenšom naivné. Ak by existoval čo i len jeden podobný zázračný prípravok, svet by sa netrápil s nárastom obezity a jej nemilých následkov. Problém spočíva v tom, že sme v ostatných desaťročiach akosi zleniveli. Naučili sme sa všade voziť, keď sa nevozíme, tak sedíme a pritom sa stravujeme tak, ako keby sme od rána do večera rúbali drevo. Na dôvažok čakáme, že problémy spojené s týmto životným štýlom súvisiace sa akosi vyriešia sami. Je na čase priznať si, že nevyriešia. Kto nepreukáže dostatočné odhodlanie a nepôjde si za svojím, bude čím ďalej, tým objemnejší. Nebude to ani estetické, ani zdravé. Časom môže očakávať vysoký krvný tlak, cukrovku alebo nejaké kardiovaskulárne ochorenie.

jahodový koktejl a kiwi koktejl

Robíte to pre seba

Trochu inou kategóriou tabletiek, ktoré môže napomôcť chudnutiu, sú spalovače tukov. Majú však jedno veľké ALE. Musíte ich totiž užívať pravidelne, podľa určených podmienok a nesmiete vynechať zdravé stravovanie a pohyb. Ak do nich investujete nemalé peniaze, mali by ste sa snažiť, aby účinkovali. Zabezpečujú správne fungovanie metabolizmu, dokážu potlačiť chute na sladkosti, prispievajú k vyrovnanej hladine glukózy v krvi. Nie sú však samospásne a nemajú ani zázračnú moc. Napomáhajú rýchlejšiemu spaľovaniu, ale iba vtedy, keď vy robíte všetko, čo je vo vašich silách.
jahodový koktejl a kiwi koktejl

To znamená pravidelné a vyvážené stravovanie, vynechanie prázdnych kalórií a samozrejme zaradenie pohybu, ktorý vás baví, pretože inak by ste pri ňom nezostali. Len za takýchto podmienok budete môcť skonštatovať, že práve populárne spalovače tukov sú tým pravým riešením pre každého, komu záleží na výsledkoch vlastného snaženia.