Peniaze , mocní nástroj ľudí.


Za peniaze si ožite kúpiť čokoľvek. od jedla , drogériu , techniku až po malú drobnosť ktorú ktorou sa potešíte. No peniaze sú aj nástroje ktorými ovládame svet. Len si prestavte že ste vyhrali jeden milión eur. Čo by ste sni urobili ? Zmenili by Vás ? Ja si myslím že áno. Jeden deň ste chudobný a za málo peniazi si vedľa kúpite jedlo a na druhý deň sa stanete boháčom , a budujete si život podlá svojich predstáv.
papírové bankovky
Hovorí sa že boháči menia svet. Je to pravda. Inak  by sme nemali auta , modernú techniku , alebo jedlo. Nemali by sme všetko po čom túžime , nemali by sme život taký aký máme aj keď z mála sa nedá vyžiť. Peniaze nám určujú cenu , určujú nám ako máme žiť, či sa máme uskromniť alebo či si môžeme vychladzovať z kopýtka. Bez peňazí sa človek nemôže pohnúť z miesta , a bez peňazí nedokáže uživiť rodinu.
Ale peniaze majú aj druhú stranu mince. To je tá zla strana ktorá prichádza od tých bohatých ktorý  nám hovoria čo máme zo svojimi peniazmi robiť. Kde máme investovať , za čo máme platiť , a nakoniec zistíme že nám neostane nič s toho na čo sme sa narobili. A najlepšie na tom je , že sa to nedá zastaviť. Musíme roniť všetko to čo nám tí bohatší prikážu. Tí bohatší odkupujú ľudom pôdy budovy , dokonca aj pozemky , len preto aby mohli na tom bažiť a získať ešte viac peňazí za to že sme chudobný.
ruličky bankovek
Peniaze nie sú všetko.
Za peniaze si nemôžeme kúpiť lásku , rodinu,  šťastie , a ani nič nehmotné. To je tá podstata tohto všetkého. Toto by malo byť vo vašom živote prvoradé , a peniaze odložiť na druhú koľaj. Samozrejme že nehovorím že ich nepotrebujete , ale mali by ste si vážiť Všetko Čo Vám ponuka samotný život. A nenaháňať sa za tým , čo aj tak miniete tam , kde nechce.
Znamená to , že ak budete myslite len na peniaze a na rýchlo zbohatnutie , stane sa z Vás in človek , ktorý nebude mať skutočnosti nič. Ja len dúfam že ste aspoň trochu tento článok pochopili a že ste tu našli niečo čo Vám môže zmeniť myslenie , a celkový uhol pohľadu na peniaze , a začnite vnímať svet bez toho aby ste sa za nimi naháňali.