Požiadavky na stránku

Pred časom som súrne hľadala informáciu na stránkach. Vo vyhľadávači ma nesmierne rozčúlilo množstvo starých, už nepravdivých informácii. V prípade zákonov, ekonomiky , legislatívnych zmien je to nesmierne dôležité, aby informácia podaná spotrebiteľovi bola aktuálnou.
Mala by byť povinnosť vymazať staré,  neaktuálne informácie! Ak si musím otvoriť 30 stránok a prelustrovať ich obsah- v tom prípade je pre mňa internet skôr záťažou. Jednoduchšie je potom zodvihnúť telefón a informovať sa na príslušnom úrade.

technologie.jpg

Zlá stránka :

  • Je zla čitateľná- napríklad červený text na tmavo modrom podklade
  • Neaktuálna
  • S množstvom zbytočných informácií
  • S ťažkou orientáciou sa na nej

Vždy je potrebné mať na zreteli :

  • Čo má poskytnúť stránka
  • Akej skupine osôb je určená

klávesnice.jpg

V danom prípade mám zato, že mladí ľudia sú v tejto oblasti- v oblasti tvorby stránok kreatívnejšími a zároveň logickejšími. Je im to skrátka vlastné. Stránka www vytvorená mladým človekom vyzerá úplne inak ako stránka vytvorená päťdesiat ročným mužom. Všetko chce skrátka svoj čas, chce svoje.
Pred časom sme v škole dali úlohu vytvoriť stránku školy žiakom rôznych vekových kategórii. Neuveriteľne kreatívne výtvory z toho vznikli. S ovládaním absolútne intuitívnym, nezaťažujúcim človeka a prekvapivo  vkusne riešeným podkladom. Umiestnili tam aj informácie, ktoré sa pedagógom na prvý pohľad nezdali dôležitými, ale počet“ klikov“ na danú informáciu v priebehu jedného týždňa nás presvedčil, že žiaci to odhadli lepšie ako pedagógovia. Predsa len svet internetu je tejto generácii vlastný a rozhodne bližší ako nám starším.
Nebojme sa im teda zveriť tvorbu stránky. Aj úrady by sa mali poohliadnuť po mladých a kreatívnych ľuďoch, ktorí by  im vedeli urobiť krásne stránky s ľahkým ovládaním ale hlavne, aby informácie na nich boli vždy aktuálne.