Prečo je olej na drevo vzhľadom na ochranu dreva taký dôležitý?

Drevo je nádherný prírodný materiál a preto sa nie je čomu čudovať, že je obľúbeným stavebným materiálom bez ohľadu na to, aké sú momentálne trendy. Okrem stavebníctva sa využíva aj v nábytkárstve a ďalších možných odvetviach, o ktorých ste možno ani netušili. Treba však podotknúť, že pokiaľ drevo ostane v prirodzenom stave bez toho, aby sme ho špeciálne neošetrili, má tendenciu kaziť sa. Môže za to vlhkosť a rôzne drevokazné organizmy, ktoré dokážu drevo znehodnotiť tak, že je prakticky nevyužiteľné. Práve pre tento dôvod sa považuje za nutné drevo pravidelne ošetrovať tak, aby vydržalo roky ako nové. Olej na drevo je na to ako stvorený!

dřevo

Olej na drevo je to pravé, pokiaľ chcete zachovať prirodzenú štruktúru dreva

Či už ide o starú lavičku na vašej verande, alebo starší kus nábytku, ktorému chcete vdýchnuť novú dušu, bez kvalitného ošetrenia sa vám to nepodarí. Na trhu s ochrannými prostriedkami na drevo dostanete kúpiť naozaj rôznorodé prípravky. Pokiaľ však chcete, aby si drevo zachovalo svoj prirodzený vzhľad a štruktúru, určite siahnite po oleji na drevo. Olej na drevo totiž dokáže vsiaknuť hlboko do vnútra dreva a chráni ho aj pred vnútornými parazitmi. Povrch zostane krásne lesklý, no nie mastný. Pre ešte lepšiu ochranu siahnite v obchode po olejových voskoch. Takto ošetrené drevo je vyživené a nemá tendenciu sa odlupovať.

olivové dřevo

Ako nanášať olej na drevo?

Olej na drevo je v podstate tekutina a tak pokiaľ máte možnosť, vždy je lepšie pracovať s drevom vonku na vzduchu. Jednak ide o to, že vy nevdychujete chemikálie a po druhé, drevo dýcha a na vzduchu lepšie schne. Kus nábytku či inú drevenú vec teda vyneste von a niečím podložte. Impregnačný prostriedok by nemal kvapkať na trávnik ani chodník. Môžete využiť napríklad staré noviny alebo handry. Olej na drevo vždy aplikujte štetcom. Snažte sa, aby bol náter rovnomerne rozotretý po celom dreve. Nanesenú vrstvu nechajte zaschnúť a potom môžete naniesť ďalšiu. S vrstvami to príliš nepreháňajte, odporúčajú na najviac tri. Takto ošetrené drevo vám vydrží roky ako nové!

Ďalšie dôvody, pre ktoré je potrebné sa starať o drevo a drevené výrobky nájdete na našej stránke https://carodreva.sk/.