Silné,vypracované brušné svaly za mesiac

Kto by nechcel mať vypracované a silné brušné svaly? Je to jasné: všetci! Dobrá správa je, že dosiahnuť sa to dá rýchlo. Zabudnite si však na to, že posilňovaním schudnete. K tomu dôjde až vtedy, keď si upravíte okrem životného štýlu aj stravu, teda popri cvičení si zvýšite príjem bielkovín, ovocie a zelenín, ale zároveň znížite príjem bielych – kryštálových cukrov. Jednoducho to funguje.

posilování.jpg
 
Začnite so zmenou ešte dnes!
Mnohí z nás totiž tréningy odkladajú, čo nevedie k žiadnym zmenám, pretože vždy nájdu dôvody, prečo dnes nemôžu. Bolí ma hlava, som unavený / unavená, nemám na to čas…
  Nadýchnite sa z čerstvého vzduchu a začnite na sebe pracovať už dnes z pohodlia domova.
Nemusíte chodiť nikam, dokonca nepotrebujete žiadnu výbavu ani hneď behať.
 
Po cvičení sa budete cítiť šťastnejší.
Je to vedecky dokázané, že po tréningoch vám bude lepšie. Telo sa totiž odmeňuje s hormónmi a vytvorí látky, z ktorých sa budete cítiť šťastne, ako po fajčení zeleného tabaku.
 
Poďme na to.
3 dní po sebe trénujte brucho, potom si doprajte jeden deň voľna. Znova cvičte 3 dní a zas si dajte pauzu.
Tréning začnite so zohriatím svalov a ukončite so strečingom – roztiahnite si cvičené svaly. Tento postup a správná výživa vám zaručí nárast síl aj vytrvalosť. Dokonca svaly vám nebudú skracovať a kŕče vás prestanú trápiť.
 
Nemusíte hneď na začiatku urobiť 30 setov (napríklad 30 – krát 10 drepy). Začnite na 6 setov a postupne zvyšujte (6 krát 10 Brušáky, po štyroch dní 8 – krát 12 sed ľah). Najlepšie si to naučíte ak si stiahnete aplikáciu. Fungujú ako osobný tréner.

hubnutí.jpg
 
Nezabudnite na stravu a pitný režim.
Viac, ako 60% úspechu tvorí správne zvyky stravovania, teda doplnenie živín 3 – 4 hodín pred aj po tréningu.  Jednoduchá rovnica hovorí, že pri budovanie svalov je vhodné jest jedlá bohaté na bielkoviny (ak máte 100kg, doprajte si aspoň 220 gramovbielkovín), pri vytrvalostných tréningoch zas viac sacharidov – cukry v ovocí a zelenín. Avšak najlepšie riešenie je kombinácia bielkoviny aj so sacharidmi. Doplniť bielkoviny pomôžu: čisté mäso, ryby alebo srvátkové, hovädzie koncentráty. Najlepšie sú hydrolyzáty. Na noc si dajte prioritne tvaroh, vajcia či kazeín.