Vintage štýl – moderný závan minulosti

Či už to chceme alebo nechceme minulosť sa dostáva aj do našich súčasných životov a teda do prítomnosti. Jednotlivé trendy sa opakujú a my sa tomu nevyhneme. Prvky, ktoré boli súčasťou domovov v minulom storočí sa opäť vracajú aj do tých našich. Je to prirodzené a deje sa to napríklad aj v móde. Kúsky, ktoré sa nosili pred pár rokmi sa dostávajú do módy aj teraz. Závan minulosti prichádza aj v podobe vintage štýlu, ktorý sa stal veľmi populárnym.

moda

Tak poďme sa pozrieť na to ako by to malo vyzerať v našom byte či dome ak chceme zvoliť práve tento štýl. V prvom rade by to nemalo vyzerať tak, že celý byt je zariadený moderne a do toho vložíme staré kúsky nábytku. To určite nie. Jednotlivé prvky spolu musia dokonale ladiť a vytvárať tak ucelený štýl. Takže vintage neznamená, že zoberieme nábytok od svojich starých rodičov, či prarodičov a dáme si ho do svojho príbytku. Musí to byť premyslené a vhodné.

V obchodoch je množstvo prvkov, ktoré sú úplne nové no sú ladené do tohto štýlu. Práve to je správne. Pre tento štýl je charakteristické drevo a rôzne vzory na nábytku. Výrazné lampy a prevažne tmavé farby. Samozrejme nemusíte všetko kupovať len v obchode. Ak máte nejaké staršie kusy, ktoré sú v tomto štýle stačí ich trochu doladiť a tak vytvoriť nové. Napríklad môžete prebrúsiť drevo, natrieť ho alebo iba nejakým spôsobom upraviť. Musíte použiť fantáziu a nechať sa trochu uniesť do minulosti.

retro

Mať zariadený dom alebo byt v tomto štýle je veľmi príjemné. Vytvára to príjemnú atmosféru a budete sa určite cítiť dobre. Ak vám ostali nejaké kusy nábytku po vašich starých rodičoch a neviete sa ich vzdať, budú vám ich takto vždy pripomínať. Predsa len aj minulosť má svoje čaro ako v móde tak aj v zariadení nášho domovu. Nechajme teda aby minulosť vstúpila do našich životov aspoň čiastočne.