Začnite svietiť úspornejšie- používajte LED

Ešte prakticky donedávna sme oslavovali praktickú stránku klasických žiaroviek, ktoré prišli z dielne Thomasa Edisona. Ale môžeme vidieť, že tento klasický typ sa z trhu postupne vytráca a nahrádza ho modernejšia a úspornejšia technológia známa ako LED.
duhové osvětlení
· LED je skratkou pre Light Emittion Diode, čiže svetlo vyžarujúcu diódu a práve táto dióda je dôvodom úspornejších a ekologických vlastností nových typov svietidiel, ktoré ňou disponujú. Ide o LED produkty, pod čím si môžeme predstaviť napríklad led žiarovky, led reflektory, led panely, led trupice, led profily,… alebo populárne a praktické led pásiky.
Je zaujímavé, že aj napriek moderným vlastnostiam prakticky nejde o novú technológiu i keď je pravda, že jej potenciál sme objavili pomerne nedávno. Odvtedy je trh týmto typom osvetlenia priam preplnený a dopyt stále vyšší. Následkom toho dnes vidíme osvetlenie led v nejednom interiéri a exteriéri, predovšetkým však v tých modernejších so zmyslom pre inovácie. Nejde iba o „parádu“ ale takisto o odporúčané riešenie v prípade, ak ste sa rozhodli pravidelne šetriť odberom elektrickej energie, no pritom sa nechcete obmedzovať. Práve naopak- osvetlenie led je jasnejšie, má oveľa dlhšiu životnosť a môže byť v prevádzke takmer nonstop bez akýchkoľvek výpadkov či drobných porúch. A takisto nesmieme zabudnúť na ich univerzálne využitie a praktické funkcie.
· Ako príklad si zoberme už zmienené led pásiky, ktoré vďaka ich nápaditému dizajnu môžete umiestniť prakticky kdekoľvek a následne ich ovládať diaľkovým ovládačom.
led pásek
Osvetlenie LED nám ponúka takisto zaujímavé vlastnosti a parametre, kedy vyberáme medzi teplotou svetla a to studená biela (6000 K), neutrálna (4000 K) a teplá (3000 K). Tiež som spomenul aj diaľkové ovládanie a táto možnosť je k dispozícii, ak napríklad led žiarovky disponujú technológiou DUAL- WHITE.