5 najnebezpečnejších športov sveta


Šport je pre mnohých synonymom pre zábavu, voľný čas a oddych. Vo svete športu to ale nemusí byť celkom tak. Mnoho druhov športu okrem rekreácie, zlepšenia atletických schopností apod. v sebe zahŕňa aj veľkú dávku agresie a nebezpečenstva. Ide o športy, ktoré sa tešia veľkej diváckej obľube ale pre športovcov, ktorí sa im venujú môžu znamenať ohrozenie zdravia často aj s trvalými následkami. Zlomeniny všemožných kostí, natrhnutia šliach a väzov, ale aj časté úrazy vedúce k bezvedomiu. To všetko a mnoho viac vám môžu priniesť športy, o ktorých budeme hovoriť v tomto článku. Vybrali sme pre vás zoznam 5 najnebezpečnejších športov sveta. Niektoré športy v zozname váš možno prekvapia, zatiaľ čo iné ste v podobnom zozname nutne očakávali. Tak vrhnime sa pre to na náš zoznam:

motokros

·         Americký futbal– Žiaden zoznam o nebezpečných športoch by nebol kompletný bez kráľa nebezpečných športov a tým nepochybne je Americký futbal. Aj napriek všemožným chráničom a regulácii pravidiel americký futbal zostáva športom, ktorý so sebou nesie vysokú šancu na zranenie hráčov. Najnebezpečnejšie vedia byť poškodenia mozgu zapríčinené častými poraneniami hlavy.

·         Rugby – Pre mnohých šport veľmi podobný americkému futbalu. Ide však o iný šport s rozdielnymi pravidlami a históriou. Čo sa ale nebezpečnosti týka, ide o šport rovnako nebezpečný ako Americký futbal. Vďaka mnohým faktorom možno aj nebezpečnejší.

·         MMA – Samozrejme MMA nemôže nebyť na takomto zozname. Plnokontaktné zápasy v zmiešaných bojových umeniach so sebou nutne nesú mnoho nebezpečných zranení. Ide o brutálny šport, ktorý je momentálne na vzostupe.

boxování

·         Wrestling – Aj napriek tomu, že wrestling má mnoho spoločného s divadlom je to šport, ktorý si kladie veľkú daň na zdraví tých, ktorí sa mu venujú. Úrazy hlavy a s nimi spojené poškodenia mozgu, zlomeniny, natrhnutia … To všetko sprevádza túto veľkolepú šou.

·         Motocyklové preteky – Rútiť sa po ceste v rýchlostiach presahujúcich 300 km/h môže miestami byť nebezpečné. Hlavne ak jazdec nezvládne terén alebo sa dostane do kolízie. V takýchto rýchlostiach to môže mať aj fatálne následky.