Aj muži sa trápia pre svoje kilá

Naša osobná váha je témou každodenných debát. Ženy si často vymieňajú rady o tom ako schudnúť, čo jesť ak držíte diétu a ako cvičiť. Občas sa to niektorým ženám vymkne spod kontroly a dosiahnu hraničný stav. Problém s príjmom potravy je už dlho známy a trpí ním stále viac a viac ľudí, jedná sa o poruchy ako bulímia, anorexia, či chorobná žravosť. Všetky tieto prípady sú pre človeka závažné a môžu im spôsobiť rôzne zdravotné problémy. Avšak už dávno sa to netýka len žien.

svaly

Mnoho mužov vzbudzuje pocit, že oni veci ako kilogramy a vzhľad neriešia. Berú svoju hmotnosť ako niečo čo je v poriadku nech už je akákoľvek. Každý z nás pozná chlapa, ktorý má viac kíl ako by mal mať a považuje sa za najkrajšieho na svete, predsa len ich sebavedomie je niekedy prehnané. No existujú aj chlapi, ktorí svoju váhu stále riešia. Kvôli tomuto trendu sa za posledné roky zvýšil počet chlapov a chlapcov, ktorí trpia poruchou príjmu potravy. Aj keď majú normálnu váhu, majú pocit, že sú tučný a neatraktívny. Vtedy je vhodné tohto človeka sledovať. Je nutné si všímať jeho stravovacie návyky, či všetko zje alebo nechodí ihneď po jedle na toaletu. Ak sa takýto problém vyskytne u vášho známeho, okamžite treba kontaktovať psychológa a začať tento problém riešiť.

metr

Opačným prípadom u chlapov je pocit, že sú príliš chudí. Každý chlap by chcel mať vyšportovanú postavu a nie chudé ruky či nohy bez svalov. Ak má chlap tento problém a nedarí sa mu pribrať žiadnym normálnym spôsobom, siahne často po hraničnom a nedovolenom riešení. Začne si pichať injekcie alebo užívať zakázané látky vo forme tabliet či práškov, ktoré spôsobujú rast svalov ale aj závažné zdravotné problémy a často aj smrť. Preto je dôležité byť spokojný sám so sebou. K jedlu a váhe pristupujte zodpovedne, neprežierajte sa ale jedzte primerane a zdravo, taktiež sa venujte cvičeniu, ktoré je pre vás prospešné či už ste štíhly alebo pri sebe.