Ako vybrať tú správnu očnú kliniku

Komplikácie po operácii, dlhé vleklé zdravotné problémy alebo nedostatočná pooperačná starostlivosť. S takýmito problémami sa bežne stretávajú pacienti pri nevhodnom výbere očnej kliniky. Podľa čoho sa teda riadiť, na čo si dať pozor pri výbere očnej kliniky a čomu dať prednosť?
kreslené oko
Medzi hlavné faktory výberu patrí napríklad ponuka metód odstránenia dioptrií, priebeh vstupného vyšetrenia, typ a značka použitej šošovky, starostlivosť po operácii a napríklad aj referencie známych alebo na internete. Očná klinika by mala používať najmodernejšie metódy, prístrojové vybavenie a najmä kvalitné vstupné vyšetrenie a v neposlednom rade dbať na osobný klientsky a pacientsky servis.
 
–        Lacná kvalita nikde neexistuje. Veľmi nízka cena totiž v žiadnom prípade nepokryje náklady na skutočné špičkového a skúseného lekára, na kvalitné prístroje a na predoperačnú starostlivosť. Niektoré zariadenia navyše vykonajú operáciu a o pacienta sa už ďalej nestarajú.
 
–        Po vybraní kliniky prichádza na rad vstupné vyšetrenie. Vyšetrenie je totiž vždy absolútne kľúčové pre dobrý výsledok operácie. Kvalitné vyšetrenie očí pred operáciou trvá aspoň dve hodiny. Musí totiž odhaliť aj skryté očné vady, ktoré by na výsledok operácie mohli mať negatívny vplyv.
 oftalmologie
–        Ak Vám zariadenie ponúka počas vstupného vyšetrenia možnosť nechať sa ihneď operovať, v žiadnom prípade ponuku neakceptujte a z takejto kliniky rýchlo odíďte. Operácie v rovnaký deň ako je vstupné vyšetrenie očí, neprináša žiadne výhody ale naopak nevýhody. Pokiaľ klinika operuje v rovnaký deň po vstupnom vyšetrení, znamená to jediné, pacientovi pri prehliadke nerozkvapkali oči. Po rozkvapkaní sa totiž oko vráti do pôvodného stavu asi za 24 hodín a až potom je možné operovať. Napríklad v Nemecku je priamo plošne zakázané v rovnaký deň, keď prebehlo vyšetrenie, operovať.
 
–        Tiež je veľmi dôležité aby personál kliniky či nemocnice Vám bol ochotný a schopný bez náhlenia odpovedať na Vaše otázky. Milé a ústretové jednanie je preto základom, aby ste sa cítili dobre.
 
–        K Vášmu hodnoteniu, pre akú kliniku sa rozhodnete, môžu prispieť preferencie na internete, alebo skúsenosti Vašich známych.