Nadváha a obezita


Je veľmi dôležitá pestrá strava u vašich deti. Štatistiky hovoria že deti by mali jesť 5 krát denne .  Čiže raňajky , desiata , olovrant , obed , večera musia byť každodenným rituálom vášho dieťaťa. Každé ráno dohliadnite na to aby vaše dieťa raňajkovalo. Raňajky by mali štartovať deň a práve s raňajok vaše deti čerpajú energiu .
zdravé hubnutí
Stravuje vaše diéta pri televízii alebo počítača ? Nedovoľte im to . Vaše deti by sa mali plne sústrediť na jedlo a mali by zjesť celú porciu ktorú ste im pripravili. Dieťa by mala obmedziť prílohu jedál a skôr jesť oblohu. K tomuto netreba asi veľa vysvetľovať a verím že si stým určite hravo poradíte. Naučte Vaše deti jesť celú porciu. Takto si ich telo zvykne na presnú dávku prímu stravy. Dnešnej dobe je veľmi časté že vaše deti pijú sladké alebo ochutené malinovky. No mali by to obmedziť- Pretože v takýchto malinovkách sú teda obsahujú cukry tuky a iné látky ktoré môžu napomáhať k obezite. Čo sa týka sladkosti , musíte sami uvážiť kedy a čo im dávate. Pokalí chcete aby vaše deti obmedzili sladké jedla , dajte im to len vtedy ak niečo urobia dobre . Teda ako pochvalu za dobre odvedenú prácu .
muž s nadváhou
Napríklad dobré známky škole , uprataná izba  a podobne. Dieťa by malo vyvinúť pohybovú aktivitu minimálne 30 minút alebo do zapotenia. Je to optimalizované lekármi ktoré odporúčajú aby vaše dieťa malo pohyb aspoň 30 minút denne. Pokiaľ máte doma schody nechajte vaše dieťa aby išlo po nich a nie výťahom . Pretože aj takto sa môže vytvoriť pohybová aktivita aj keď nie dlhú dobu ale aspoň sa trochu natiahnu kosti a spália par gramov tuku. Nechajte aby vaše dieťa dlho spalo. Pretože aj sánok napomáha k energii ktoré vaše dieťa potrebuje . Ak chodí späť neskôr tak ich donúťte aby išli spať skôr aby mohli mať presný čas na sánok, Viem že to vyzerá stereotypne ale dlhý spánok ma naozaj dobre výsledky na metabolizmus a pomáha aj pri obezite.