Zdravé uvoľnenie pre Vaše bábo


Po nadojčení dieťa potrebuje uvoľniť prehltnutý vzduch ktorý ho tlačí v brušku. Viete ako vaše dieťa vyzerá keď negrgne ?
malý kojenec
Vyzerá nespokojne , dosť sa krúti a keď ho položíte máva ručičkami a kope a v ľahu trochu plače. Skratka Vám dáva najavo že vášmu dieťaťu nie je dobre a že ho bruško tlačí a necíti sa spokojne. U každých deti je to ale inak , sú nešťastne , dlho plaču , každé dieťa má inakšie príznaky. Snažte  sa tak dlho pokiaľ ten nadbytočný vzduch nepôjde preč. Odgrgnutie trvá dlhšie ako čakáte ale má to perfektný účinok. Najrýchlejšie odgrgnutie je keď máte bábätko na ramene a tak vzduch ide von rýchlo. Táto poloha je na odgrgnutie veľmi vhodná pretože sa pri nej vytiahne chrbtica a trošku sa roztiahne žalúdok. A vďaka tomu sa ten nahromadený vzduch dostane na povrch. Je to naozaj veľmi vhodná poloha. Využíva ju veľa mamičiek a používa sa dosť často. Je to ľahké tak ako u človeka tak aj u dieťaťu to pomáha. Keď ju máte na tejto polohe dajte si na rameno plienku. Občas sa môže stať že vyvracia trochu mlieka ale takéto odgrgnutie je poriadku  a nemusíte si stým lámať hlavu.
matka a miminko
Ak chcete využiť ešte jeden  spôsob a to že si ju položíte na kolená a podržte v sede,  bábätko držíte  bradou a jednoducho si  uľaví. Je to ďalšia veľmi vhodná poloha, pretože bábätko mierne predhoníte a im že sa im stlačí žalúdok uvoľní sa nadbytočný vzduch a ten sa dostane von oveľa rýchlejšie,
dítě a dlaň
Na koniec posledná poloha ktorou deťom môžeme pomôcť odgrgnúť. Rozložte si plienku  na kolená , položíte si diéta na kolená a masírujte mu chrbátik. Roztiahne sa im žalúdok aby sa vzduch mohol uvoľniť. Len ich jemne masírujte po chrbte a keď sa dieťatko veľmi trápi táto poloha mu môže pomôcť.
Tak ktorú polohu si vyberiete ? Nezabúdajte že týmto pomáhate dieťatku uľaviť a vytlačiť vzduch von. Ak by ste mali nejaké vážne problémy kontaktujte najbližšiu  pomoc alebo lekára.