Nie len na odraz

Zrkadlá boli v minulosti považované za veľmi vzácne. Vyplývalo to nie len z ich dostupnosti, ale aj zo spôsobu, ako sa v interiéroch dekorovali. V socializme sme sa sústredili hlavne na ich funkčnosť. Dnes sa však môžeme tešiť z trendov, ktoré vynášajú tento kúsok nábytku na pozíciu solitéru a doplnku.

zrcadlo

  1. Kde všade

Možno neviete, kde sa zrkadlo hodí. Pravdu povediac, vhodne skombinované sa môže umiestniť do každej izby. Nielen ju ozvláštniť, ale aj ozdobiť. Neváhajte a venujte do svojej chodby väčší kúsok, v ktorom sa budete môcť poobzerať. Tu si zvoľte extravagantnejšie kúsky, pretože v chodbách chýba väčší nábytok. Navyše môžete umocniť akcent vášho domova, ak ho skombinujte s celkovým štýlom. Zrkadlo v obývačke sa dnes až tak často nevyskytuje. Ak však chcete, aby bolo aj tam, zvoľte menšie, ktoré nebude až tak biť do očí. Jemný detail preto môže ešte viac vynikať. Do spálne ho zakomponujte v kozmetickom stolíku, aby ste sa cítili ako princezná. Vhodné sú aj drobné svetelné reťaze, ktoré dodajú osobité čaro.

  1. Na zákazku

Veľa obchodov sa stretáva s touto požiadavkou. Či už špecifická veľkosť alebo rám, ľudia chcú a vedia štýlovo ozdobiť svoj domov. Nebojte sa vytvoriť aj nezvyčajný štýl. Veľké zrkadlá vždy doplňte hrubším rámom. Menšie môžete ozvláštniť tiež hrubým rámom. Stane sa z neho vychytávka. Stačí zvoliť krásny rám. Nebojte sa zainvestovať ani do nesymetrických zrkadiel. Ak máte moderne zariadený byt či dom, zvoľte guľaté tvary, tvar romboidu či mozaiku s niekoľkých kúskov zrkadla. Fantázii sa medze nekladú.

váza

  1. Údržba

Na ňu nemôžeme zabudnúť. Vyhoďte si z hlavy namáhavú a zdĺhavú činnosť. Každý týždeň je potreba zrkadlo ale i rám očistiť. Na rám využite čistiace prostriedky určené na drevo. Nikdy nepoužívajte čistú vodu. Pri zrkadle sa môžete spoľahnúť na špeciálne výrobky. Ak chcete aby sa lesklo, vyskúšajte starý babský trik a to potretie s bublinkovým nápojom v zelenej fľaši.