Sklo- Jednoznačný trend moderných interiérov

V prípade zrkadiel a materiálov zo skla sa vraví v prvom rade o optickom zväčšovaní priestorov. Pritom sklo a sklenený materiál v interiéri ponúka aj viacero ďalších skvelých vlastností na čele s vkusným dizajnom a priepustnosťou svetla. Z pohľadu dnešných moderných interiérov si sklo už dávno nespájame len so zrkadlami, ale vravíme zároveň o materiáli, ktorý je stále populárnejšou voľbou aj v iných častiach domácnosti a vybaveniach, spomeňme napríklad kuchyňu, obývacie izby či napríklad schodisko.

zábradlí v patře

Ako príklad širokého spektra vlastností skleneného materiálu si uveďme spomenuté schodisko, v ktorého prevedení hrá dominantnú úlohu doplnok v podobe zábradlia zo skla. Sklenene zábradliedodá schodisku ten správny vizuálny efekt s estetickými vlastnosťami, no pozor! Estetiku a luxus nechytí len podoba schodiska samotného, ale takisto zbadáte, že inovovaným efektom pôsobí aj jeho okolie, respektíve miestnosť či priestor, v ktorom sa dotyčné schodisko so skleneným zábradlím nachádza.

Spomeňme však aj iné reálne prípady jeho využitia v interiéri, ktorých sme stále častejšími svedkami. Ako prvá alebo určite jedna z prvých myšlienok nás napadne moderný trend v podobe sklenených priečok či stien, ktoré sme odpozerali zo zariadenia kancelárií. Sklo v tomto prípade sympatickým spôsobom izoluje miestnosť na niekoľko súkromných častí bez nutnosti inštalovať dvere a následne okná kvôli osvetleniu. Za zmienku stojí kvalitná izolácia rušivých zvukov ako aj praktické a viditeľné rozdelenie väčšieho priestoru. Využívajú sa aj v kúpeľni, pokiaľ chcete oddeliť sprchový kút od zvyšku miestnosti.

interiéry

A také posuvné dvere zo skla? Tie sú takisto trendom dnešných interiérov a oproti tým bežným dverám so starčím dizajnom sa viditeľne odlišujú svojou modernosťou, ľahkosťou a jednoduchým ovládaním, pričom šetria priestor a miestnosti obohatia dostatkom svetla, ako aj estetickým vizuálnym prevedením.