Viditeľná krása nie je všetko

V prvom rade si treba uvedomiť, že krása človeka, či už je to žena alebo muž nespočíva v tom, ako vyzerá. Aj keď sa dnes stretávame čoraz viac s tým, že ľudí posudzujeme po prvom stretnutí či videní podľa ich zjavu a zaškatuľkujeme si ich bez toho, aby sme ich bližšie spoznali. Častokrát sa totiž v človeku, ktorého na ulici možno prehliadnete skrýva skvelá osobnosť, vtipná, milá a láskavá ľudská bytosť, ktorú treba len bližšie spoznať, aby ste to všetko objavili. Dnešní mladí ľudia hľadajú lásku podľa zovňajšku. A možno preto je to so vzťahmi tak, ako to môžeme vidieť.

láska

Aby láska stihla dozrieť
Mladé dievčatá prechádzajú z jedného krátkodobého vzťahu do druhého, nerozmyslene, bez citov, bez lásky. Prečo to robia? Aby sa ukázali pred kamarátkami? Alebo jednoducho len preto, aby niekoho mali a necítili sa samé. A muži? Tí sa niekedy tvária a správajú ako na love. Škoda, že tie časy, kedy sa muž o priazeň svojej vyvolenej uchádzal tak dlho, až ju presvedčil, že on je pre ňu ten pravý. A dámy si dávali načas, aby dokázali, že nie sú ľahká a lacná korisť. Škoda, že dnes akoby sme preskočili fázu prvej zamilovanosti a randenia. Dnešní mladí idú do všetkého akosi rýchlo.

růže

Po krátkej známosti začnú hneď spolu bývať a všetko to pekné, čo sa na začiatku vzťahu prežíva a z čoho sa vzťah vlastne vytvára sa rýchlo vytráca v každodennej rutine. Keď kedysi dvaja mladí začali spolu randiť, neboli možno spolu každý deň, možno si nemohli ani telefonovať či posielať zamilované správy. Ale tešili sa jeden na druhého a nevedeli sa dočkať chvíle, keď budú zase spolu. Dnes, keď sa mladí rýchlo do všetkého hrnú, nestíhajú sa tešiť zo svojej prítomnosti a berú ju ako samozrejmosť. Je to smutné, pretože tie prvé nesmelé dotyku či pohľady sú presne to, čo robí vzťah tým, čím by mal byť. Má sa postupne budovať a vyvíjať. Žena by mala byť pre partnera taká malá záhada, ktorú postupne odkrýva a odhaľuje jej tajomstvá. Ak sa o sebe dozviete všetko a hneď, dostanete sa skoro do fázy „starých manželov“, ktorí sa už nevedia ničím prekvapiť a jeden druhého nadchnúť. Skutočná láska nestihne ani dozrieť a už sa vzťah končí.

pár

Preto, milé dámy, nechajte sa mužmi dobýjať a rozmaznávať a vy páni, buďte pre svoje polovičky tými vysnívanými princami z rozprávok, ktorí sa neboja postaviť sa za svoju lásku pred hocikoho a hocičo.