ZABUDNITE NA PREDRAŽENÉ SLOVENSKO


Ak nemáte záväzky, ktoré vás držia na Slovensku, môžete sa rozhodnúť na určitý čas, alebo aj na dlhšie tráviť čas na pekných miestach, za úžasné ceny. Stačia k tomu 4 veci:
–          rozhodnúť sa,
–          zbaliť kufre,
–          vybrať si krajinu
–          kúpiť letenky.
A kam? Dáme vám zopár tipov.
thajský chrám
THAJSKO– skvelé jedlo, milí ľudia
V Thajskom kráľovstve sa dá žiť za málo peňazí naozaj kráľovsky. Za prenájom malého jednoizbového bytu zaplatíte len 45 eur mesačne. Ak zatúžite po lepšom bývaní za 100 eur  si už naozaj prídete na svoje. Luxusný, priestranný a udržiavaný byt vás nebude stáť viac ako 225 eur. Aj milovníci jedla si prídu na svoje. Nemusíte sa obávať drahých jedál. Lacno nakúpite aj čerstvú zeleninu, ryby na obrovských trhoviskách, kde vás čakajú milí a úctiví ľudia. Napríklad kuracie mäso s ryžou vás vyjde približne 75 centov. Celkové náklady na jedlo za mesiac sa pohybujú okolo 150 eur.

KAMBODŽA
Oproti Thajsku je už problém nájsť lacné bývanie. Cena prenájmu sa pohybuje okolo 150 eur. Ak máte radi luxus priplatíte si. Ceny za veľmi pekné byty sa pohybujú od 225 eur a vyššie. Veľmi lacné je však jedlo. Ak sa rozhodnete navštíviť reštauráciu, naobedujete sa aj za jedno euro. Mesačne vás jedlo nebude stáť viac ako 150 eur.
pláž Boracay
FILIPÍNY
Lacný život medzi palmami. Život v hlavnom meste je nákladnejší. Ak by ste si prenajali byt stojí okolo 250 eur. Nižšie ceny sú v Cebe, ktorá je považovaná za jednu z najvyspelejších provincií. Cena bytu sa tu pohybuje okolo 115 eur mesačne. V menších mestách nájdete prenájmy, ktoré sa pohybujú okolo 35 eur – jednoizbový byt. Rovnaké rozdiely sú aj v kúpe jedál. Mesačné náklady v hlavnom meste sú okolo 225 eur., v menších 115 eur.
oblíbené Belize
BELIZÉ
Ak túžite zažiť raj na zemi, Belizé je to pravé miesto. Ponúkne vám krásnu prírodu, nádherné pláže. Ak viete po anglicky máte výhody, pretože tu všetci anglicky hovoria. Ceny sú vyššie v hlavných mestách. Mesačné náklady sa pohybujú okolo 450 eur. V menších mestách sú náklady polovičné.