Dom alebo byt? To je otázka


Pamätáte si ešte na moment, keď ste sa konečne odsťahovali od rodičov? Aký to bol pocit? Nemohli ste sa dočkať toho, kedy konečne odídete, nemáme pravdu? Nemusíte sa tváriť, že nie, každý chce jedného dňa odísť a žiť svoj vlastný život. Čím ste starší, tým viac si s rodičmi v jednej domácnosti zavadziate. Chcete viesť domácnosti inak, chcete si robiť, čo chcete a neustále sa cítite len obmedzovaný, nemáme pravdu? Byť zrazu sám je pre mnohých ľudí úžasné vykúpenie, a preto sa presťahujú skutočne kamkoľvek, len nech je to lacné a ďaleko od rodičov. My sa vám teda vôbec nečudujeme, veď je to úplne normálne.

srub
 
Ako vyzeral váš prvý domov?
 
Asi to nebola žiadna sláva, nemáme pravdu? Keď si však našetríte nejaké peniaze a môžete si vybrať, kam pôjdete, je to už niečom úplne inom. Zrazu si môžete kúpiť rôzny nábytok, rôzne doplnky a zariaďujete si všetko podľa seba. Napokon si však uvedomíte, že žijete niekde, kde nechcete žiť a začnete rozmýšľať o niečom inom. Máte možnosť vybrať si či pôjdete do domu, alebo do väčšieho bytu. Čo si vyberiete? Musíme povedať, že je skutočne ťažké vybrať si medzi domom a bytom. Hlavne preto, že každému vyhovuje niečo úplne iné, pretože každý z nás je úplne iný.

vila
 
Dom alebo byt?
 
Obe majú množstvo výhod a množstvo nevýhod. Dom je síce super, pretože v ňom môžete mať psa, máte oveľa väčšie súkromie a keď máte dvor, skutočne si môžete robiť, čo len chcete. Na druhej strane je to oveľa viac starostí, hlavne vtedy, keď máte okrem malého dvora ešte aj záhradu. S bytom možno nie je toľko starostí ako s domom, no ak máte hlučných susedov, nie je to žiadna výhra. Neustále prerábanie a hluk teda určite nie sú niečo, čo by sa dalo obľubovať. Konečné rozhodnutie je však len na vás. Tak čo to teda bude? Dom alebo byt? Čo vám je sympatickejšie? Kde chcete bývať vy? Dobre si to premyslite.