Služba pre seniorov


Obavu pred samotným pádom seniorov nemajú len ich deti, ale aj oni sami. Pre človeka, ktorý sa ťažko dvíha zo stoličky a zle chodí, je táto obava oprávnená. Prípadov, kedy sa starí ľudia z dôvodu pádov nemôžu sami zdvihnúť a na pomoc čakajú hodiny a niekedy aj celé dni, stále pribúda. Štatistiky uvádzajú, že sa u tretiny seniorov ročne stretneme s pádom. Ak pomoc príde neskôr ako za hodinu, šanca mnohokrát veľmi klesá. Bez včasného zásahu sa potom bez trvalých následkov zaobíde už len 10% prípadov. Táto situácia má, jedno veľmi pekné riešenie.
 cedulky HELP
Nová služba pre seniorov
Aj vďaka tejto hrozbe pádov sa tak veľa seniorov ocitá v situácii, keď sú nútení k určitému obmedzeniu, či dokonca nežiadúcemu sťahovaniu do domovov pre seniorov alebo k príbuzným. Takéto kroky sú pre starých ľudí veľmi nežiaduce a starý človek si potom veľmi ťažko zvyká na zmenu.
Je tu však nová revolučná služba, tiesňová starostlivosť, pre seniorov. Základom je prívesok, ktorý ide veľmi ľahko zavesiť seniorovi na krk. Tento SOS prívesok disponuje tiesňovým tlačidlom, ktoré v prípade núdze seniora, stačí stlačiť. Tým sa prívesok aj samotný senior spojí s monitorovacím centrom, ktoré 24 hodín denne zaistia potrebnú pomoc v poriadku niekoľkých minút.
 
Ako to celé funguje
SOS prívesok je vybavený SIM kartou, čo umožňuje jednoduchú komunikáciu s užívateľmi priamo cez SOS prívesok. Veľmi podstatná vec je aj tá, že prívesok je vodotesný. Vďaka GPS lokátora Vás pomoc nájde naozaj všade, v byte, na nákupe, v lese alebo na návšteve. SOS prívesok je pripravený aj na situáciu, keď nie ste schopní stlačiť na ňom tlačidlo. Je totiž vybavený senzorom pádu a pri jeho zaznamenaní sa o vyslanie núdzového signálu postará sám.
 zkratka pro pomoc
Výhody a praktické využitie
SOS prívesok uvítajú nielen seniori ale napríklad aj vozičkári alebo diabetici. Človek nie je neomylný a tak sa môže stať, že tlačidlo stlačí omylom. Školený operátori toto eliminujú a zavolajú podľa vyhodnotenia situácie vhodnú pomoc a kontaktujú príbuzných či známych. Zostávajú s človekom až do doby, kedy dorazí pomoc.
           
SOS prívesok je skvelou možnosťou, ako si starobu užiť bez obáv a bez problémov a tiež bez starostí Vašich blízkych.